דיווח: אפל תרכוש את מפתחת הניווט הישראלית Waze

ענקית הטכנולוגיה האמריקנית מנהלת מגעים לקניית החברה בחצי מיליארד דולר. המהלך בא אחרי שמנכ"ל אפל, טים קוק, כבר הודה בעבר בביצועים המאכזבים של אפליקציית המפות שפיתחו אנשיו - והחמיא לעמיתים בישראל

ניווט השווה חצי מיליארד דולר (חדשות 2)

האם סטארט-אפ הניווט הישראלי waze לקראת אקזיט ענק? על פי דיווח באתר Techcrunch, כחלק ממגעים בין חברת אפל לחברה הישראלית, הציעה הראשונה חצי מיליארד דולר לחברה שמחזיקה את תכנת הניווט שמשמשת רבבות נהגים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אפל השיקה את מערכת ההפעלה IOS 6 בספטמבר האחרון כחלק ממסע הפרסום של אייפון 5, שבה ניתן למצוא גם שירותי ניווט, שעל פי מומחי טכנולוגיה טובים פחות מהשירותים שמציעה החברה הישראלית בחינם. ימים ספורים לאחר ההשקה הגרנדיוזית, מערכת ההפעלה המתוקשרת ביותר בעולם יצרה בעיות רבות - וצרכנים רבים דיווחו על תקלות.

מרבית התקלות עסקו בשירות המפות שאפל השיקה, ונמצאו בו שגיאות רבות. ההשוואה בין שירות המפות של גוגל לא איחרה לבוא ואפל מצאה עצמה בעמדת נחיתות והחליטה להסיר את השירות עד אשר יימצא פיתרון. אחת הסיבות המרכזיות לכך היא העובדה שמדובר בשירות הפועל על עיקרון הרשתות החברתיות, ועל מידע שמתעדכן ישירות מן השטח. דיווח על תאונות, מכשולים בדרך, ומיקום ניידות משטרה הפכו את האפליקציה לפופולארית במיוחד.

בכך, חברת הניווט הישראלית יכולה בהחלט להוות פתרון לבעיות שגרמה התוכנה. waze מציגה נתונים מרשימים בקרב הקהל הבינלאומי, ורבים מהמשתמשים אוהבים את האפליקציה. אפל זקוקה ל-waze לאור התחרות ההולכת וגוברת מול גוגל. רק לפני כשבועיים השיקה גוגל את שירות המפות החדש שלה. השירות של Google maps מורכב ממאפיינים כמו: תוצאות חיפוש, מדריך קולי, הוראות נסיעה בתחבורה ציבורית, וכמובן שירות ה- Street View.