פייסבוק עוצרת את השנה החדשה

הרשת החברתית השיקה אפליקציה שמאפשרת לשלוח ברכות וירטואליות לקראת השנה החדשה, אלא שסטודנט שהצליח לפרוץ להודעות שנשלחו למשתמשים אחרים והודיע לחברה על התקלה, גרם לחברה להסיר זמנית את האפליקציה

2013? לא בפייסבוק (חדשות 2)

לייק ל-2013? השנה החדשה בפייסבוק מתחילה ברגל שמאל. הרשת החברתית, שבמהלך השנה שמסתיימת היום חצתה את רף מיליארד המשתמשים, לא תאפשר לחבריה לקבל את 2013- לפחות בינתיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנהלת החברה הסירה זמנית אפליקציה שפיתחה לשליחת ברכות מיוחדות לרגל השנה החדשה, לאחר שסטודנט עירני מאוניברסיטת אבריסטווית' שבוויילס, הצליח לחדור להודעות פרטיות ששלחו זה לזה משתמשים מכל רחבי העולם.

"איך רשת חברתית עם מיליארד משתמשים אפשרה לזה לקרות?"

הסטודנט, ג'ק ג'נקינס, הצליח לפרוץ למערכת ששולחת את ההתראות המשמחות ונחשף לתמונות ואיחולים פרטיים ואישיים שנכתבו במסגרתה ותוכננו להישלח בחצות בדיוק, ברגע בו תיכנס השנה החדשה.

"הייתי בהלם כשצפיתי בתכנים פרטיים ואישיים של אנשים רבים כל כך", כתב ג'נקינס בבלוג שלו ומיהר להודיע להנהלת פייסבוק על הכשל החמור. "אני לא יודע איך הרשת החברתית הגדולה בעולם אפשרה לתקלה כזו לקרות", אמר הסטודנט ההמום.

מיד כשדווח על התקלה, רשת פייסבוק מהירה להסיר את האפליקציה שפותחה במיוחד לקראת ערב השנה החדשה. "אנחנו עובדים במרץ ומחפשים דרך מהירה לתקן את הכשלים", אמר גורם בהנהלת החברה שהרגיע ואמר כי האפליקציה הוסרה מיד כשנודע לפייסבוק על התקלה.

התקלה המביכה אירעה ימים לאחר שאחותו של מייסד פייסבוק מארק צוקרברג, התלוננה על פגיעה קשה בפרטיותה לאחר שתמונה משפחתית שהעלתה לעמוד שלה ברשת החברתית הופצה בתקשורת על ידי עיתונאי אמריקני.