הבדיחה הישראלית שהגיעה ל-NBA

מה קרה כאשר חבורת ישראלים משגרת שיר ראפ לרשת אודות מאמן נבחרת כדורסל בליגת NBA, וכיצד הוא הפך בסף השבוע האחרון להצלחה בחדשות הספורט האמריקניות וזכה לעשרות אלפי צפיות ביוטיוב?

מתוך הסרטון (youtube)

איש התקשורת אריק הניג מזוהה בעיקר כמי שהחדיר את תרבות ה-NBA לקהל הישראלי. ביוני האחרון הוא חבר לזמר הראפ אקס ביוטיפול, ולמיכאל מושונוב, אורי שוחט ועומר קליין. יחד הם הקליטו שיר לכבוד המאמן הסורר של קבוצת הכדורסל סן אנטוניו בליגת ה-NBA - גרג פופוביץ'.

הסרטון הועלה על ידי מושונוב ליוטיוב וכמעט נשכח. אולם, לפני כשבועיים העלה טריי קרבי, בלוגר כדורסל אמריקני בכיר, את הידיעה הזו: "אני לא לגמרי בטוח מה קורה עם כל העניין הזה, אבל זה בהחלט השיר האהוב עליי שנעשה על גרג פופוביץ'".

צפו בסרטון שהופץ ברשת:

מהרגע הזה שום דבר לא נשאר כשהיה. לפחות לא בשביל הראפרים הישראלים והסרטון שהעלו לרשת. אתרי הספורט הגדולים בארה"ב, "בליצ'ר ריפורט", ו- "דה סקור" פרסמו את הסיפור אודות השיר.

הקליפ ביוטיוב התגלגל והגיע עד פופוביץ' עצמו, המאמן של סן אנטוניו ספרס, הידוע בהערותיו המפולפלות לשחקני הקבוצה, ובעיקר אינו חוסך ביקורת נוקבת מן המראיינים שלו. והוא לא נשאר אדיש.

פופוביץ' והגארד של הקבוצה סטיבן ג'קסון, החליטו להרים את הכפפה ולמתוח את שחקני הקבוצה בחדר ההלבשה. הם ביימו ויכוח באימון השבועי, בו השתמש המאמן בשיר הישראלי שנכתב עליו.

ג'קסון סיפר ל"יאהו ספורט" את השתלשלות העניינים: "פופוביץ' הראה קטעי וידאו שלי עושה טעויות, וביקר אותי באופן קשה. אז אמרתי לו: 'אתה יודע מה פופ? אני בכלל לא רוצה לשחק כדורסל. אני מעדיף לעשות את זה' - הם ניגנו שני שירי ראפ שהקלטתי. פופוביץ' ענה: 'אתה יודע מה? אל תדאג לגבי זה ג'ק. יש לי וידאו משלי', והשמיע את השיר של הראפרים הישראלים. זה היה די מגניב".

מאז, סרטון היוטיוב נהיה ויראלי, ועלה בעשרות אלפי צפיות במהלך סוף השבוע האחרון בלבד.