הכירו את מוזיאון האינטרנט הראשון

זוכרים את נפסטר, ICQ, צ'טים ב-IRC ? אם אתם במצב רוח נוסטלגי, מוזיאון האינטרנט הראשון שנפתח השבוע הוא מקום שכדאי לכם לבקר בו. אפילו לא צריך לצאת מהבית

מוזיאון האינטרנט הראשון (THE BIG INTERNET MUSEUM)

אין הרבה מוזיאונים שבהם אפשר לבקר באמצע הלילה, בפיג'מה. אחד שכזה נפתח במהלך השבוע האחרון - THE BIG INTERNET MUSEUM - המוזיאון הגדול של האינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המוזיאון הזה פתוח אך רק לגולשים, הוא לא קיים בשום מקום מלבד ברשת. הוא כולל שבעה אגפים, שכל אחד מהם מוקדש לקטגוריה אחרת. המבקרים יכולים לערוך מסע בזמן מהעבר עד ההווה ולחזות בהתפחות האינטרנט.

באגף ההיסטורי יכולים הגולשים למצוא את מנוע החיפוש העתיק ALTAVISTA ואת האתר האישי הראשון שהצליח לחדור לתודעה העולמית ב-1996 - האתר של ג'ניפר רינגליס JENNYCAM. באגף הטכנולוגי ניתן למצוא הסברים וסיפורים על ראשית ה-HTML , LYCOS, ויש גם אגף מיוחד לסרטונים שהפכו ללהיטים במהלך השנים, אגף מיוחד לרשת החברתית, אתרי משחקים ואתרים מהעולם הגדול.

הגולשים יכולים להקים אתר בתוך המוזיאון

המוזיאון, שנוצר על ידי שלושה פרסומאים הולנדים מזמין את הגולשים להקים בתוך האתר, אתר נוסף משלהם. הם יכולים להיכנס לחדרי שיחה, בנושאי האינטרנט ויש גם משחק טריוויה אינטרנטי בו נשאלות שאלות כמו - מי שידך את הסימן @ לכתובות המייל ועוד שאלות למיטיבי הרשת.

אתר גיזמודו ממליץ לגולשים להגיע למוזיאון עם הילדים ולהתפאר, עד כמה קשה היה לגלוש פעם עם פסים צרים או הפעולה הארוכה שנעשתה בעבר כדי להצמיד תמונה להודעה.