פטרושקה נחשף: קמפיין של ועדת המדרוג

הקמפיין שהסעיר את הרשת מתגלה כגימיק שיווקי. הוועדה למדרוג הגלישה באינטרנט וחברת הפרסום d-say הן שאחראיות על פרסום דמותו המפוברקת של "אולג פטרושקה". מטרת הקמפיין: להראות שבאנרים באינטרנט יוצרים מודעות גבוהה למותג. האתרים שהשתתפו בקמפיין ויתרו על מאות אלפי שקלים מפרסום למען הניסוי

אולג פטרושקה. תרגיל פרסומי (חדשות 2)

סוף לתעלומת "אולג פטרושקה": שבועות אחרי שכיכבה דמותו ברשת, נחשף הערב "הסוד" שעמד מאחורי פרסומה. מאחורי הקמפיין עומדות הוועדה למדרוג הגלישה באינטרנט וחברת הפרסום d-say, והוא נעשה בשיתוף אתרי האינטרנט הישראליים המובילים. הוועדה ניצלה את תקופת הבחירות כדי להריץ קמפיין, שמטרתו להראות שבאנרים באינטרנט יוצרים מודעות גבוהה למותג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דמותו של פטרושקה הופיעה בבאנרים בכל האתרים הישראליים המובילים, כמועמד לבחירות הקרובות, ורבים תהו מאיפה הגיעו האוליגרך הרוסי, ששופך הרבה כסף על פרסום מאסיבי באינטרנט הישראלי? בסרטונים שהופצו בפייסבוק, ביו-טיוב ובאתר הבית שלו, נראה פטרושקה מפזר הבטחות להפחית את מחיר המזון, הדלק והדירות ולהחזיר את ההרתעה לישראל, בעודו מסייר בשוק מחנה יהודה ובכותל בירושלים.

עם סלוגן "ישראל צריכה מנהיג חזק" ורקע כבכיר לשעבר בק.ג.ב, תופעת פטרושקה הביאה בימים האחרונים אפילו ליצירת "ממים" אינטרנטיים בדמותו.

מעטה סודיות רב

את חידת אולג פטרושקה ניסו לפתור השבוע בתוכניות הטלוויזיה ובאתרי החדשות באינטרנט, אך איש לא הצליח לגלות מה הרקע שלו ומהיכן הוא הגיע. חלק חשבו שאולי מדובר במערכון של "ארץ נהדרת" לבחירות הקרובות, אחרים תהו אם מדובר בקמפיין של חברה מסחרית או שאולי באמת מדובר בתעמולת בחירות כלשהי.

את דמותו של אולג פטרושקה גילם איש עסקים ישראלי בשם יגאל פרקש, חבר של אחד מאנשי צוות ההפקה שצילם את הקמפיין ואת הסיור בשוק מחנה יהודה, כשפטרושקה לוחץ את ידיהם של מוכרים וקונים.

אתרי האינטרנט נידבו שטחי פרסום לטובת הקמפיין, וכך לא שולם להם דבר. מנגד, הם הפסידו שטחי פרסום יקרים (בשווי 300 אלף שקל) לטובת המטרה של העלאת אמון המפרסמים הישראלים בפרסום. הקמפיין עצמו נשמר תחת מעטה סודיות רב, כשבכל אתר שלקח חלק בפרסומו נחשפו רק אדם או שניים אל מאחורי הקלעים שלו.