מנחשים איזה דודל צייר רה"מ נתניהו בגוגל?

נתניהו חנך את המשכן החדש של גוגל בתל אביב והשאיר מזכרת ברוח החג: ציור דודל המורכב מארבעה סביבונים, סופגנייה וחנוכייה. "יש רגעים שלראש הממשלה יש נחת", התרשם נתניהו. "הביקור הזה מזכיר לי באיזו מהירות אנחנו מתקדמים. העולם טס ואנחנו בראש המבנה"

ברוח החג. הדודל של נתניהו (עמוד הפייסבוק של רה"מ)

ראש הממשלה בנימין נתניהו השתתף היום בהשקת Campus TLV שנערכה במשרדי גוגל החדשים בתל אביב. הקמפוס, שהוקם במטרה לעודד חדשות ויזמות בקרב קהילת ההיי-טק הישראלית, צפוי לארח אלפי יזמים ולהציע מדי שנה תכנית הכשרה לכ-100 סטארטאפים בתחילת דרכם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נתניהו, שחנך את המשכן החדש, השאיר מזכרת ברוח חג החנוכה: ציור דודל המורכב מארבעה סביבונים, סופגנייה וחנוכייה.

"יש רגעים שלראש הממשלה יש נחת", אמר נתניהו. "הביקור הזה מזכיר לי באיזו מהירות אנחנו מתקדמים, העולם טס ואנחנו בראש המבנה. לצד המירוץ לקדמה יש רגרסיה, במיוחד באזורינו, אך בסוף הידע ינצח. השקעות בסביבה תומכת זו יוזמה חשובה ביותר".

רה"מ: אין תחליף למפגש בין בני אדם

סביבונים וסופגניות (עמוד הפייסבוק של רה"מ)
נתניהו הוסיף כי "לא הממשלה היא שמקדמת את עיקר התחום, אלא אתם ואני מחויב לסייע לכם לקדם זאת. על אף העולם הוירטואלי והדיגיטלי שאנחנו חיים בו אין תחליף למפגש בין בני אדם כדי להפרות ולייצר דברים חדשים".

כמו כן ציין ראש הממשלה כי הכללת הציבור החרדי והערבי בשוק העבודה תוסיף כוח ליצירה ועשייה. "כדי שהמדינה תצליח חשוב שאתם תצליחו ואנחנו כממשלה נעשה כל מה שנוכל בנושא", הבטיח.

בגוגל אומרים כי הקמפוס יעניק גישה ישירה לצוותי ענקית החיפוש ומומחים אחרים בתעשייה ויספק מעבדת מכשירים (Device Lab) הכוללת מגוון טאבלטים, סמארטפונים ומכשירים נוספים, לצורך בדיקה והתאמת אפליקציות. בנוסף, פותחת גוגל את ה -Launchpad - תכנית אינטנסיבית בת שבועיים להכשרת סטארטפים בתחילת דרכם.

"גוגל החלה את מסעה כסטארטאפ בגראג', ויזמות היא חלק מה-DNA שלה", מציין פרופסור יוסי מטיאס, מנכ"ל מרכז המו"פ של Google בישראל. "אנו ערים לכשרון העצום אשר הפך את ישראל ל"אומת הסטארטאפ" ואנו מעוניינים בהצלחת דור היזמים הבא".

גם מאיר ברנד, מנכ"ל ישראל ומנהל אזורי אפריקה ויוון, התייחס להון הטמון בכוח האדם הישראלי. "ההשקעה המתמשכת בישראל הינה עדות לכישרון הנדיר היושב פה ואנו מחוייבים להמשיך ולהעצים את תרומתו של האינטרנט לכלכלה ולציבור הישראלי", הדגיש.