ציוץ נשיאותי: הנשיא פרס בירך את האפיפיור על כניסתו לטוויטר

נשיא המדינה שמעון פרס כבר מורגל ביחסים עם מנהיגי ברחבי העולם, אך גם בגיל 89 הוא מקפיד להישאר מעודכן בכל הפיתוחים האחרונים: לרגל הצטרפותו של האפיפיור בנדיקטוס ה-16 לרשת החברתית טוויטר בירך אותו הנשיא פרס והוסיף: "עצם ההצטרפות מעידה כי פני האפיפיור קדימה אל העתיד"

הברכה ברשת הטוויטר (לע"מ)

מגעים דיפלומטיים בלתי רשמיים: נשיא המדינה שמעון פרס, שהפך בשנה האחרונה לאשף הרשתות החברתיות, בירך באופן רשמי את האפיפיור בנדיקטוס ה-16 לרגל השקת חשבון הטוויטר הרשמי שלו אתמול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ברוך בואך לטוויטר. היחסים בין ישראל והוותיקן טובים מאי פעם וישמשו בסיס לקידום השלום בעולם", צייץ הנשיא פרס בעמוד הרשמי של הכס הקדוש. פרס חזר על הברכה גם בפני שגריר הוותיקן הנכנס בטקס בו הגישו שגרירים חדשים בישראל את כתבי האמנה שלהם לנשיא.

"יש לי עבוד עצום לקבלך בישראל כשגריר", אמר פרס בטקס. "היחסים בין ישראל לוותיקן עמוקים ונרחבים ואני בטוח כי תמצא בארץ הקודש שיתוף פעולה נרחב לקידום מטרות השלום והאחדות בין העמים".

הנשיא הוסיף בקריצה כי "עצם ההצטרפות לטוויטר מעידה כי פני האפיפיור והוותיקן קדימה אל העתיד לטכנולוגיה מודרנית". שגריר הוותיקן בישראל הודה לנשיא פרס ואמר: "נעשה כל שניתן כדי להסתכל על המכנה המשותף, על הדברים המאחדים בין הדתות, למצוא את הדרך המשותפת בה ניתן ללכת יחד לקידום ההבנה והדיאלוג".

הוותיקן - מקום מושבם של כ-800 בני אדם בלבד - זוכה באו"ם למעמד זהה לזה שזכתה לו הרשות הפלסטינית בסוף השבוע. בוותיקן בירכו באופן רשמי את הרשות הפלסטינית בעקבות ההצבעה ההיסטורית על שדרוג מעמדה.