חדש: בידור במטוס - גם בהמראה ובנחיתה

מי שיטוס החל מהשבוע ב"בריטיש אירוויז" לא יאלץ להפסיק את הסרט לפני הנחיתה. החברה הבריטית תהיה הראשונה בעולם שלא תפסיק את תוכניות הבידור במהלך העלייה למטוס, ההמראה – וגם במהלך ההנמכה והנחיתה. מכשירי החשמל האישיים עדיין יישארו כבויים

מטוס בריטיש אירוויז בנתב"ג, ארכיון (יוחאי מוסי)

חברת התעופה הבריטית "בריטיש אירוויז" תהיה חברת התעופה הראשונה בעולם שתפעיל את שירותי הבידור בטיסה גם במהלך ההמראה, הנחיתה והעלייה למטוס, לאחר בדיקות שקבעו כי השימוש במסכי הבידור ובאוזניות בזמנים אלו לא מסכן את בטיחות הטיסה. המשמעות: הנוסעים יוכלו להנות מהבידור מהרגע בו הם מתיישבים במטוס ועד שהם ינחתו ביעד, כך מדווח אתר התעופה flight global.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לא מעט נוסעים בתעופה האזרחית מתוסכלים מכך שהסרט בו הם צופים "נחתך" ומוחלף במסך ריק מיד כשהמטוס מתחיל להנמיך לעבר נמל התעופה, ומכך שאין בידור במשך זמן העלייה למטוס, ההסעה למסלול וההמראה עד שהמטוס מגיע לגובה שיוט - פרק זמן שיכול להימשך עד שעה וחצי במטוסים גדולים.

לאחר סדרה של בדיקות, כולל בטיסות החברה לנתב"ג, מצאה חברת התעופה "בריטיש אירוויז" כי מערכת הבידור החדשה שהיא התקינה במטוסיה לא פוגעת בבטיחות הטיסה, ולכן היא תופעל מרגע הכניסה של ראשוני הנוסעים למטוס ועד לנחיתה החל מהשבוע.

מכשירי החשמל הרגילים יכובו כרגיל

הנוסעים עדיין לא יורשו להשתמש במכשירי החשמל האישיים שלהם כמו מחשבי לוח ומחשבים ניידים ואלו יאלצו להמתין עד לאחר ההמראה - ולכבות את המכשירים לפני הנחיתה. הנוסעים יתבקשו גם להשתמש באזניות של החברה ולא באוזניות האישיות שלהם - בהן ניתן עדיין להשתמש רק במהלך הטיסה.

הטייסים יוכלו לעצור את מערכת הבידור בעת כריזה לתא הנוסעים. בעקבות השינוי, הדיילים לא יאספו את האזניות מהנוסעים לפני הנחיתה, והם יתבקשו להשאיר אותם בכיס המושב שלפניהם לפני שירדו מהמטוס, האזניות ברוב חברות התעופה מיוצרות כך שהם יכולות לפעול רק במטוסים, ולכן אין חשש בחברת התעופה שהנוסעים יקחו אותם עמן.