צפו: כדור הרוח שמפוצץ מוקשים

זה אולי נראה כמו אביזר מסרט מדע בדיוני, אבל הכדור הענק הזה נועד לטפל בבעיה עולמית: שדות המוקשים. המצאה חדשה ויוצאת דופן, בדמותו של כדור ענק המורכב מבמבוק, ברזל ופלסטיק - מתגלגל בלבו של שדה המוקשים, מתפוצץ - וסופג את ההדף. כך זה נראה

"כדור המוקשים" בפעולה (מסעוד חסאני)

הנשק החדש נגד שדות המוקשים? פטנט חדש בצורת כדור ענק אמור לתת את הפיתרון לקשיים הרבים בפינוי שדות המוקשים ברחבי העולם. הכדור נועד להתגלגל לאורכם של שדות מוקשים, ובגלל משקלו - לפוצץ אותם ולספוג את הפיצוץ. החומרים שמרכיבים את הכדור הם עצי במבוק פשוטים, ברזל ופלסטיק - חומרים שיכולים לעמוד בפיצוץ של ארבעה מוקשים לפני שהכדור יוצא משימוש.

צפו בניסוי ב"כדור המוקשים":

כל אחד מהכדורים האלה - שיוצרו העניק לו את השם Mine Kafon, מאובזר ב-GPS שמקושר לאתר שממפה את האזורים שכבר נוקו. את הכדור המציא מסעוד חסאני שגדל באפגניסטן - מדינה שמלאה בעצמה בשדות מוקשים, עוד מתקופת הסובייטים.

חסאני עזב את אפגניסטן וסייר עם הממצאה שלו בכל רחבי העולם עד שמצא אוזן קשובה באיינדהובן ההולנדית. הוא הסביר למהנדסים: "אני ואחי שיחקנו בכל יום בשדות, תמיד היו רוחות חזקות מאוד שנושבות בהרים והעפיפונים שלנו עפו לשדות מוקשים. לא היינו יכולים לבצע שם אפילו לא צעד אחד. אני עדיין זוכר את החברים שנהרגו בשדות האלה ואת אלו שנפצעו".

מסעוד חסאני הרכיב את הכדור שזז בעזרת הרוח וכך הצליח לפנות חלק משדות המוקשים. "חשבתי לעצמי, אני יכול להגדיל ולהכביד את הכדור שלי פי עשרים", אמר חסאני. אנשי האקדמיה בהולנד אמרו לו שהכדור הענק שלו לא מתאים לשוק הצבאי, אבל הוא בהחלט יכול לסייע גם לפעילים פרטיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת