מחקר: נשים משתמשות יותר בסמיילים

חוקרים אמריקנים גילו כי בעת שליחת מסרונים, נשים נוטות להשתמש בסמלים שנועדו להבעת רגשות פי שניים יותר מגברים. עוד עולה מהנתונים כי יותר מ-8 טריליון הודעות נשלחות בשנה

נשים משתמשות יותר בסמלים להבעת רגשות במס (חדשות 2)

מחקר חדש שבוצע באוניברסיטת "רייס" בארה"ב מגלה שנשים משתמשות פי שניים מגברים בסמלים המשמשים להבעת רגשות בהודעות טקסט ובאינטרנט - כך מפרסם הבוקר העיתון "מעריב".

במחקר נבדקו 124 אלף מסרונים שנשלחו על ידי גברים ונשים מהטלפונים הסלולריים שלהם במשך שישה חודשים. החוקרים ובראשם הפרופסור לפסיכולוגיה פיליפ קורטאם מסרו כי מדי שנה משוגרים ברחבי העולם כשמונה טריליון הודעות וחלק לא מבוטל מהן מכיל סמלים, שהוספתם היא ביטוי להבעת רגש (רגשונים).

התופעה החלה עם צירוף ציור של פרצוף מחייך קטנטן לשם ביטוי שמחה או צחוק ומאוחר יותר נוספו גם פרצופים זועפים שמבטאים רוגש ופרצופים עצובים. בשנים האחרונות נוספו עשרות סימנים המורכבים מצירופים של נקודות, סוגריים, סימני הקדלה אחרים ואותיות - כדי לחסוך במילים מפורשות.

"המחקר שלנו הוא הראשון מסוגו שמדגים עד כמה התופעה הטבעית, נרחבת ומתפשטת", הסביר ראש צוות המחקר. "זהו אוסף של רגשות אמיתיים. הוספת סמיילי לטקסט מסלק סוג של לחץ מובנה שמוטל על שולח ההודעה ומאפשרת ביטוי לתקשורת באמצעות דואר אלקטרוני ודומיה".