אם אין רכבת קלה – יש רכבת אוויר

זה נראה ונשמע כמו מתוך סרט פנטזיה, אבל ת"א תהיה כנראה העיר הראשונה בעולם בה תתאפשר נסיעה ברכבת אוויר שתדהר בין עמודי החשמל בעיר. אם אין רכבת תחתית אז אולי נזכה לנסוע ברכבת עילית? המחיר אם התעניינתם - 6 שקלים בלבד

רכבת קלה בתל-אביב היא עדיין חלום רחוק, אבל יש חלופה הולמת שכבר בדרך אלינו: "סקיי-טריין"  (רכבת אוויר), כך נקרא מיזם מיוחד פרי פיתוחה של סוכנות החלל האמריקנית נאס"א, ושעתיד להיחנך לראשונה בעולם, כאן, בישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפרויקט החדשני ינוסה לראשונה בנמל תל אביב, ובמידה ויצליח - יהפכו כל עמודי החשמל בגוש דן לעמודי תמיכה במסילת רכבת עילית שתעבור בכל נקודה בעיר. את הבשורה הביא ג'רי סנדרס, ישראלי שעובד בארה"ב, בין השאר עם נאס"א, ושוקד על המיזם כבר למעלה מעשור. יחד עם מנהלת תחליפי הנפט במשרד ראש הממשלה, הוחלט להוציא את הפרויקט להפעלה ניסיונית בנמל תל אביב, מאזור החניון ברידינג ועד למתחם החנויות. כל קרון ברכבת האוויר יוכל לשאת שני נוסעים והנסיעה בו תעלה שישה שקלים.

"הרכב הזה דומה יותר למטוס מאשר לרכבת רגילה שאנחנו מכירים", אומר סנדרס, מנכ"ל "סקיי-טריין", "הנסיעה וההפעלה של המערכת תהיה בדיוק כמו כניסה למעלית. כל מה שצריך לעשות זה ללחוץ לאן רוצים להגיע והרכבת תיקח אותך לשם."

עלות הפרויקט נאמדת בכ-6 מיליון דולר לקילומטר, ובחברה מבטיחים שכבר בתוך שנה וחצי הרכבות יהיו באוויר של תל אביב.