הפלסטינים והישראלים חברים הכי טובים, לפחות בפייסבוק

מפה חדשה חושפת את "הקשרים הנסתרים" שבין מיליארד המשתמשים ברשת החברתית, לפי המדינות שבהן הם חיים. עם מי מיודד בעיקר העם היושב בציון? בדיקה העלתה נתון מפתיע למדי

ככה נראית מפה הקשרים של ישראל (חדשות 2)

פייסבוק חגגה השבוע מיליארד משתמשים פעילים, אבל כמו בתחומים רבים אחרים - הכמות אינה בהכרח זו שחשובה, אלא דווקא האיכות: מפה אינטרקטיבית חדשה מציגה נתון מעניין שעד כה היה נסתר מעיני רוב המשתמשים - ונוגע לקשרי החברות בין גולשים ממדינות שונות ברשת החברתית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באתר "חורים ברשת" דווח כי אותה המפה חושפת, בין היתר, את הקשרים התרבותיים, ההיסטוריים, הכלכליים והלשוניים שמתנהלים בין משתמשים משתי מדינות. מבדיקת קשרי הגולשים בישראל עולה תמונת מצב מפתיעה: "החברות הקרובות" שנמצאו הן לא אחרות מאשר רוסיה, הרשות הפלסטינית, ירדן, מצרים וצרפת.

בסך הכל, מנהלים מיליארד המשתמשים הפעילים בפייסבוק כ-140 מיליארד חברויות המשתרעות על כל רחבי הגלובוס - זאת, בהתאם ל-150 חברים בממוצע שיש לכל גולש ברשת החברתית.

יוצרת המפה, מיה נוימן מחברת Stamen Design, הסבירה בריאיון לאתר "משאבל" כי "הגירה היא אחד הקשרים החזקים המחברים בין שכנים בפייסבוק. אלפי אנשים חוצים גבולות ואוקיינוסים בחיפוש אחר עבודה או חיים חדשים ויוצרים קשרים חדשים - אך ממשיכים לתחזק את החברויות הישנות במקביל".