קרב הענקיות: סמסונג תובעת את אפל

פחות משלושה שבועות לאחר השקת מכשיר הדגל החדש של אפל, פנתה סמסונג לבית המשפט בקליפורניה בטענה כי השתמשה בפטנטים רשומים של החברה. "תמיד העדפנו את להתחרות בשוק עם המוצרים החדשניים שלנו, ולא בבית המשפט", ציינו בסמסונג והוסיפו: "אין לנו ברירה אלא לנקוט בצעדים הנדרשים כדי להגן על המוצרים שלנו"

סמסונג נגד אפל. ארכיון (חדשות 2)

המאבק בין ענקיות הטכנולוגיה אפל וסמסונג נמשך: לאחר שאפל תבעה את סמסונג, זכתה במשפט ואמורה לקבל פיצויים בגובה של יותר ממיליארד דולרים הגיעה תורה של סמסונג לנקום. לטענת החברה אייפון 5 מפר לפחות שמונה הפטנטים שלה וכעת היא מבקשת מבית המשפט לפסוק בנושא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פחות משלושה שבועות לאחר השקת מכשיר הדגל החדש של אפל, פנתה סמסונג לבית המשפט בקליפורניה בטענה כי השתמשה בפטנטים רשומים של החברה. סמסונג הוסיפה את הטענות האלו לתביעה שכבר הוגשה בסוגייה לבית המשפט. 

בהודעה שפרסמה סמסונג בנושא נכתב: "תמיד העדפנו להתחרות בשוק עם המוצרים החדשניים שלנו, ולא בבית המשפט. למרות זאת אפל ממשיכה לנהוג בצעדים משפטים אגרסיביים שיגבילו את התחרות בשוק. תחת הנסיבות הללו, כמעט ואין לנו ברירה אלא לנקוט בצעדים הנדרשים כדי להגן על המוצרים שלנו".

סמסונג הפרה פטנטים של אפל

בסוף אוגוסט פסק חבר המושבעים במשפט בין שתי החברות כי סמסונג הפרה מספר פטנטים של אפל, והעתיקה מאפיינים הקיימים באייפון ובאייפד. בעקבות הפסיקה הוטל על סמסונג לשלם לאפל סכום של 1.05 מיליארד דולר.

באשר לתביעת הנגד שהגישה סמסונג נגד אפל, חבר המושבעים קבע באופן חד משמעי כי אפל לא הפרה כל פטנט הרשום תחת סמסונג. בתוך כך, פג האיסור על מכירת הטאבלט של סמסונג, גלאקסי טאב 10.1, שניתן במהלך המשפט.