אחד מכל 10 קודים סודיים בני ארבע ספרות הוא 1234

קיבלתם מכשיר סלולרי חדש וחסמתם אותו עם סיסמה קלה? יכול להיות שאחרי שתקראו את הממצאים הבאים - תחשבו שנית. מחקר שנעשה לאחרונה בארה"ב חשף, כי צירוף המספרים הנפוץ ביותר בעולם הוא 1234 ומהווה 10.7% מהסיסמאות שאותן בוחרים בני האדם, ככל הנראה בשל קושי לזכור צירופים קשים יותר

1234 - הצירוף הנפוץ ביותר בעולם (אילוסטרציה)

רוב המכשירים האלקטרוניים הסובבים את חיינו, דוגמת כרטיסי אשראי וטלפונים סלולריים, דורשים מאיתנו להזין מפעם לפעם קוד בן ארבע ספרות כדי לפתוח את נעילתם או לקבל גישה לחשבונות הבנק שלנו. למרבה ההפתעה, נמצא כי אחד מתוך עשרה אנשים משתמש באותה הסיסמה - 1234. ממצאי המחקר נחשפו בעיתון הבריטי "גרדיאן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באופן מתמטי, ישנם יותר מ-10,000 צירופים אפשריים למספרים 0-9 שיכולים להסתדר בקודים של ארבע ספרות, ואם כל אחד מאיתנו יבחר מספר באופן אקראי - נוכל להגיע לרמה גבוהה יותר של הגנה. עם זאת, נראה כי בני האדם אינם יצירתיים במיוחד בכל הנוגע לבחירת מספרים - אולי עקב החשש שלא יוכלו לזכור אותם. אך העובדה הזאת היא שהופכת אותנו לפגיעים במיוחד.

במחקר שנערך לאחרונה בארה"ב, ובדק 3.4 מיליוני קודים בני ארבע ספרות, נחשף כי הצירוף 1234 הופיע בשיעור של 10.7% כשאחריו משתרכים הצירופים 1111 ו-0000. ביחד, מהווים שלושת הצירופים הללו 18.6% מכלל הסיסמאות שנבדקו.

עוד נמצא במחקר, כי הצירופים הנפוצים ביותר הם זוגות מספריים, אך גם תאריכי לידה ושנים. כמו כן, נתון מפתיע נוסף שנחשף הוא מחווה לסוכן החשאי ג'יימס בונד, שקיבל מקום של כבוד עם הצירופים 007 ו-0007, הנמצאים במקום גבוה בטבלת הקומבינציות האפשריות.