אחרי הביקורת: אפל מתנצלת

לאחר הביקורת הרבה לה זכה שירות המפות החדש של אפל עם השקת האייפון 5 ומערכת ההפעלה IOS6, מפרסם מנכ"ל החברה טים קוק, הודעת התנצלות. "השירות אינו עומד בסטנדרטים של אפל", הוא כתב באתר החברה והציע ללקוחות המאוכזבים להשתמש בינתיים באפליקציות של חברות מתחרות. מעניין מה סטיב ג'ובס היה אומר על זה

מעניין מה ג'ובס היה אומר על זה. אפל מתנצ (AP)

אחרי ההשקה המתוקשרת והביקורת - מגיעה ההתנצלות: חברת אפל חשפה לפני כשבועיים את מכשיר האייפון 5 ואיתו את מערכת ההפעלה החדשה מתוצרתה - IOS 6. החברה הבטיחה כי המשדרגים יזכו לכ-200 שינויים מיוחלים, אך זכתה לביקורת חריפה בשל החלפת שירות המפות המוכר של גוגל לאחד מתוצרת החברה. כעת מפרסם מנכ"ל אפל טים קוק, מכתב יוצא דופן באתר החברה, בו הוא מתנצל בפני הלקוחות הרבים שנאלצים להשתמש בשירות ש"אינו עונה על הסטנדרטים הגבוהים שלנו", לדבריו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"באפל, אנחנו שואפים ליצור מוצרים ברמה עולמית על מנת להעביר את חווית המשתמש הטובה ביותר", פתח קוק את הודעתו באתר החברה. "עם השקת שירות המפות החדש לא עמדנו בהתחייבות הזאת".

"אנחנו מתנצלים על התסכול שנגרם ללקוחותינו ואנחנו עושים כל שביכולתינו כדי לשפר את השירות", הבטיח המנכ"ל שנכנס לתפקידו לאחר פרישתו של המנכ"ל ואחד המייסדים האגדיים של החברה, סטיב ג'ובס, שהלך לעולמו לפני למעלה משנה.

קוק ממליץ במכתבו ל-100 מיליון המשתמשים שכבר שידרגו את מערכת ההפעלה ונאלצים להשתמש בשירות המפות הכושל, להוריד אפליקציות ממתחרי החברה המספקות שירות מפות מקביל.