הוצג האייפון 5: קל יותר ומהיר יותר

מיליוני חובבי גאדג'טים מכל העולם עקבו במתח אחרי טים קוק, מנכ"ל ענקית הטכנולוגיה אפל, שהציג את הסמראטפון החדש. בין התכונות החדשות: משקלו של המכשיר ירד ב-20% והוא דק יותר ב-12%. גם נגן המוזיקה "נאנו" הושק - ויוכל לנגן במשך 30 שעות ברציפות

טים קוק מציג את האייפון 5 (חדשות 2)

סוף לספקולציות ולציפיות: כשנה לאחר השקתו של האייפון מדגם 4S, הושק מכשיר הסלולר החדש של חברת "אפל": האייפון 5.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעולם כולו ובעיקר בקרב חובבי הטכנולוגיה מורגשת התרגשות גדולה בשבועות האחרונים לקראת השקתו של מכשיר הסמארטפון החדש, שאמור להציע שיפורים רבים ולהוות את המכשיר המתקדם בעולם. מחירו של המכשיר יהיה דומה למחיר האייפון 4S: 16 ג'יגה יעלה 199 דולרים, 32 ג'יגה יעלה 300 דולרים ו-64 ג'יגה יעלה 400 דולרים. יהיה ניתן להזמין את המכשיר החל מעוד תשעה ימים.

מנכ"ל אפל, טים קוק, עדכן את התכונות החדשות של המכשיר: משקלו קל יותר ב-20% מהמכשיר קודם והוא עומד על 112 גרם בלבד, המסך הוגדל לארבעה אינץ' וכל האפליקציות יותאמו לגודלו החדש של המכשיר, שעשוי כולו מאלומיניום וזכוכית.

שיפור נוסף במכשיר היא הקליטה הסלולרית LTE, מה שלמעשה מהווה "דור רביעי" בטכנולוגיה הסלולרית. גם המעבד של המכשיר והמעבד הגרפי חדשים, והם יהיו מהירים פי שניים מהאייפון 4S. בהתאם לכך, יתארכו חיי הסוללה.

גם אפשרויות הצילום במכשיר החדש יהיו מגוונות הרבה יותר. אמנם חדות הצילום תעמוד על שמונה מגה פיקסל, אך איכות הצילום בחושך תשתפר משמעותית. כך גם איכות הצילום בווידאו שתעמוד על איכות של 1080 HD. למצלמה החדשה תהיה אפשרות לזיהוי אוטומטי של פרצופים.

אפל השיקה היום גם אייפוד "נאנו" חדש, נגן מוזיקלי בעל משדר רדיו שיכול לנגן גם סרטים. הדגם החדש יגיע בשבעה צבעים והוא שוקל 88 גרם בלבד. אורך הסוללה של הנגן יעמוד על 30 שעות. הנגן יהיה זמין בחנויות החל מחודש אוקטובר.