בקרוב: חצי אדם – חצי מכונה?

פריצת דרך בעולם המדע. מהנדסים ביו-טכנולוגיים מאוניברסיטת הרווארד יצרו רקמה חצי אנושית חצי אלקטרונית. יצורים חצי-אנושיים וחצי רובוטיים יישארו אמנם גם בתקופה הקרובה רק דמויות בסרטי מדע בדיוני, אבל המדענים סבורים כי זוהי התקדמות משמעותית בהפעלת מערכות פנימיות בגוף על ידי גורם חיצוני

ככה זה ייראה (אולי) בעתיד. שוורצנגר כ"מח (רויטרס)

הכירו את "הרקמה הסייבורגית". מדענים באוניברסיטת הרווארד יצרו לראשונה רקמה שחלקה אנושית וחלקה אלקטרונית. הרקמה הייחודית הזו עשויה נוירונים, תאי לב, שריר וכלי דם. כל אלו נארגו על ידי המהנדסים הביו טכנולוגיים על גבי רשת, ועליה מחוונים, המתפקדים כחיישנים שיוכלו לתקשר עם מחשב רחוק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ראש המחקר ד"ר צ'ארלס ליבר סיפר למגזין "המדע של הרווארד": "זו הפעם הראשונה שאנחנו יכולים לעבוד באותו קנה מידה של מערכת ביולוגית, מבלי לפגוע בה". ראש המחקר הוסיף עוד כי השלב הבא במחקר יהיה חיווט התאים, ויצירת תקשורת חיצונית שתהיה זהה לזו הביולוגית.

עד כה הצליחו המדענים לגדל רקמת כלי דם אנושי שאורכה סנטימטר וחצי, בעזרת שימוש בתבנית קולגן הכוללת רשת טכנולוגית, שעליה הצמיחו תאים חיים.

אבל, מוקדם עדיין לקוות ליצירתו של אדם-רובוט. ד"ר ליבר מרגיע ואומר שההמצאה של המחקר תועיל, בינתיים לפחות, בעיקר לתעשיית התרופות - שתוכל לבצע ניסויים ומחקרים על תאים מלאכותיים.