אחרי הניצחון בבית המשפט: אפל תבקש צווי מניעה לסמסונג

חברת אפל תבקש מבית המשפט בארצות הברית להוציא צווי מניעה לחברת סמסונג, זאת לאחר שבית הדין פסק כי האחרונה הפרה את זכויותיה של אפל והעתיקה ממנה פטנטים. אם אכן יוחלט להוציא את הצווים נגד סמסונג, עסקיה בארצות הברית ייפגעו באופן מוגבל, כי הם נוגעים רק ל-24 מתוך מ-152 מכשירי הטלפון שהיא מציעה

אפל תבקש צווי מניעה לסמסונג (חדשות 2)

לאחר הניצחון המשפטי שטלטל את עולם הטכנולוגיה, המחייב את חברת סמסונג לפצות את אפל בסכום של כמיליארד דולר - מבהירים באפל כי ידרשו מבית המשפט בארצות הברית להוציא צווי מניעה לסמסונג, שיבטיחו את אי-מכירתם של מכשירי הטלפונים החכמים ברחבי המדינה, כך דיווח העיתון הבריטי "גרדיאן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דרישתה של ענקית הטכנולוגיה אפל להוציא צווי מניעה נגד סמסונג, באה על רקע פסיקתו של בית משפט בקליפורניה, שקבע כי סמסונג הפרה שישה פטנטים של אפל וכי עליה לפצותה על כך.

על פי הערכות, אפל תוכל להגיש כבר בתחילת השבוע הקרוב בקשה להוצאת צווי מניעה. אם אכן יוחלט להוציא את הצווים נגד סמסונג, עסקיה בארצות הברית ייפגעו באופן מוגבל, מכיוון שהיא מציעה לא פחות מ-152 מכשירי טלפון שונים במדינה, וצווי המניעה מתייחסים רק ל-24 מתוכם.

בחודש אפריל 2011 הגישה אפל, שהפכה בשבוע שעבר לחברה בעלת שווי השוק הגבוה ביותר בכל הזמנים, תביעה נגד סמסונג בטענה כי זו הפרה שבעה פטנטים שלה הנוגעים לעיצוב ולטכנולוגיה של מכשיר הטלפון הסלולרי "אייפון" ומחשב הלוח "אייפד". באפל דרשו מסמסונג פיצויים על סך 2.5 מיליארד דולר. בתגובה הגישה חברת סמסונג תביעה נגדית בטענה כי הייתה זו דווקא אפל שהפרה חמישה פטנטים שלה.

אמש, לאחר יותר משנה של מאבק משפטי סוער, הכריע חבר המשפטים - לאחר דיונים שנמשכו שלושה ימים - כי רוב תביעותיה של אפל מוצדקות. במקביל דחו המושבעים על הסף את טענות הנגד של חברת סמסונג.

בתגובה לפסק הדין בארה"ב פרסמה חברת סמסונג הצהרה ולפיה "מדובר בהפסד עבור הצרכן האמריקני". לדברי החברה, פסק הדין יוביל ל"מבחר קטן יותר, פחות חדשנות ופוטנציאל לעליית מחירים". עוד הוסיפו כי "לצרכנים יש זכות לבחור והם יודעים מה הם קונים כשהם רוכשים מוצרים של סמסונג". בחברה הבהירו כי "טרם נאמרה המילה האחרונה בנושא" ורמזה כי תערער על הפסיקה.