"וירוס חדש תוקף מחשבים במזה"ת"

חברת אבטחת המחשבים "קספרסקי" הודיעה כי חשפה וירוס מחשבים חדש בשם "גאוס", המסוגל לפגוע בחומרת המחשב, ואף לראות ולהשפיע על העברות כספיות, הודעות מייל ופעילות ברשתות החברתיות. על פי פרסומים בסוכנות הידיעות רויטרס הווירוס נוצר על ידי מפתחי תולעת המחשבים סטוקסנט

גאוס - וירוס הריגול החדש (רויטרס)

"פליים" - הדור הבא? מומחית אבטחת המחשבים העולמית "קספרסקי" הודיעה היום כי הצליחה לחשוף תוכנה זדונית חדשה במזרח התיכון, המסוגלת לזהות ולדווח על העברות כספיות, הודעות דואר אלקטרוני ופעילויות ברשתות החברתיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים?הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הווירוס, שנקרא גאוס, יכול ככל הנראה גם לתקוף את חומרת המחשב - ועל פי הפרסומים בסוכנות הידיעות רויטרס - הוא נוצר על ידי מפתחי תולעת המחשבים סטוקסנט, שלפי פרסומים זרים פותחה על ידי מומחים ישראלים ואמריקנים, זאת כדי לפגוע בתכנית הגרעין האירנית.

חברת "קספרסקי", הפועלת ממקום מושבה שבמוסקבה, טוענת כי התוכנה הזדונית נמצאה במחשבים אישיים בלבנון, ישראל ושטחי הרשות הפלסטינית - אותם אזורים שהיו לבתי הגידול של הווירוסים הקודמים, פליים ודוג'ו. "אחרי שבדקנו את התולעים הקודמות, אנו יכולים להגיד - במידה רבה של ודאות - שהווירוס הנוכחי, גאוס, מגיע מאותו בית יוצר", נמסר מחברת האבטחה. "כל המתקפות הללו מייצגות את הדגש של ריגול קיברנטי המשמש למלחמות ריגול", הוסיפו.