כלי חדש של גוגל חושף את נתוני הסחר העולמי בנשק קל

שרי המלחמה: ענקית הטכנולוגיה הכריזה לפני כחודש כי בכוונתה להשתמש ביכולות הטכנולוגיות שלה ולהלחם בתופעות שפוגעות לתפיסתה בחברה האנושית. אמש עשתה החברה את הצעד הראשון ופרסמה כלי ויזאולי ייחודי ומרהיב שחושף את הסחר בנשק קל בין מדינות. לפי הנתונים, ישראל היא "אמפריית נשק" של ממש

ישראל- אימפריית נשק אזורית. (צילום מסך. גוגל)

גוגל פרסמה אמש כלי טכנולוגי ייחודי ומרהיב שחושף נתונים קצת פחות מרהיבים: היקפי הסחר הבינלאומי בנשק קל. לפי הנתונים שבידי ענקית החיפוש, הסחר העולמי בנשק עלה בשני העשורים האחרונים במאות אחוזים. ארה"ב מכרה נשק קל במעל 600 מיליון דולרים וייבאה נשק בכמיליארד דולרים כל זה בשנה האחרונה, 2012, שטרם הסתיימה. רוסיה וסין לעומת זאת, נמצאות הרחק מאחור וייצאו ביחד באותה השנה נשק קל בשווי של 200 מיליון דולרים "בלבד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

הכלי החדיש מדגיש את עליונתה האזורית של ישראל ביצוא וייבוא נשק. משנת 1992 ועד היום גדל הסחר בנשק הקל בישראל פי עשרה. בעוד אצל השכנות ממצרים וירדן ירד ייצוא הנשק בעשרות אחוזים בתקופה המקבילה. לפי הנתונים, ישראל מייצאת נשק קל לתאילנד, פרו וכמובן ארה"ב. ואילו מרבית הייבוא מגיע גם כן מהאמריקנים, אך גם מברזיל ומדרום קוריאה.

לחצו כאן כדי לגשת לכלי החדש של גוגל (זמין בדפדפן כרום בלבד)

ענקית החיפוש הכריזה לפני כחודש שהיא תשתמש בטכנולוגיה כדי לפגוע ״בסוחרי סמים, סוחרים בבני אדם וסוחרי נשק״. פרסום הכלי הוויזואלי המיוחד מהווה צעד ראשון מבחינת החברה. לפי גוגל, 60% ממקרי המוות האלימים שהתרחשו בשנים האחרונות ברחבי עולם נגרמו כתוצאה מנשק קל.

למרות הנתונים המרתקים, הכלי של גוגל לא מתייחס לסחר באמצעי לחימה מתקדמים ויקרים, כמו מערכות טילים, מטוסי קרב וספינות מלחמה.