המכונית האוטומטית של גוגל - על הכביש כבר ב-2015

בקרוב לא נסתפק בלהקליד מילת חיפוש פשוטה בבר החיפוש של גוגל, אלא פשוט נלחץ על כפתור במכונית - שתיקח אותנו בעצמה לאן שרק נרצה. ענקית החיפוש הציגה את המכונית אוטומטית שהמציאה ושנוהגת בעצמה. היום שוחררה ההבטחה: תעלה על הכביש כבר במהלך 2015

מנוע חיפוש - וגם מנוע של מכונית: ענקית החיפוש "גוגל" מתרחבת - ולא מסתפקת ב"דודל" צבעוני ואופייני לתקופת החגים. החברה הציגה היום את המכונית הראשונה שלה - זו שיודעת לנהוג לגמרי לבד. החידוש: היא תעלה על הכביש כבר במהלך 2015.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"היום אנחנו פותחים את המתנה הכי טובה שאפשר לבקש לחגים - הרכב שלנו, שנוהג בעצמו", הכריזה גוגל בחגיגיות והציבה יעד שאמנם אינו רחוק, אבל הוא בהחלט שאפתני: "בקרוב מאוד, במהלך 2015, המכונית הזו תתחיל לנוע בכבישי קליפורניה".

"זה האבטיפוס הראשון שייצרנו שמאפשר נהיגה אוטומטית לחלוטין", סיפר אחד ממייסדי גוגל, סרגיי ברין. "מערכות ההיגוי והבלימה שפיתחנו פועלות יחד, והרכב מתפקד במלואו. הוא יכול לעשות עבודה טובה הרבה יותר מזו שעושים הרכבים שכולנו מכירים", הוסיף.

שני כפתורים - והרבה חיישנים

לרכב של גוגל רק שני כפתורים המאפשרים עצירה ונסיעה. את שאר העבודה, הרכב עושה עם מערכת ג'י.פי.אס, מצלמה - וחיישנים שונים. "אין הגה, דוושת האצה או דוושת בלם כי פשוט לא צריך אותם", סיפר כריס אומרסון, ממפתחי המכונית. "התוכנה והחיישנים של גוגל יעשו את כל העבודה".

ובעוד גוגל כבר נכנסה לעולם המכוניות האוטומטיות, החברות הוותיקות רק ניסו - ולא הצליחו עד כה: מערכת להסעה ותפעול אוטומטי כבר נבדקה בעבר ברכבי שטח מסוג לקסוס וטויוטה פריוס. חברות נוספות כמו פורד טענו השנה שכבר עשו כבר פריצת דרך משמעותית בפיתוח רכבים אוטומטים, אלא שלפניהן עוד עבודה רבה עד לשיווק של מכונית אוטומטית לחלוטין.

ובינתיים, ברשת כבר מתבדחים על המכונית החדשה שפיתחה גוגל, שמזכירה רכב צעצוע משטרתי - או אפילו את המכונית המצוירת "בימבה", הזכורה לחלק מאיתנו מהילדות.