מבט לכדור הארץ: חצי שנה ב-6 דקות

סוכנות החלל האירופית מפרסמת סרטון של שש דקות שמורכב מ-12,500 תמונות שתועדו במשך שישה חודשים על ידי האסטרונאוט הגרמני אלכסנדר גרסט. כך נראים האוקיאנוסים, שביל החלב, החוף המערבי, ועוד - מגובה של 400 קילומטר

איש סוכנות החלל האירופית אלכסנדר גרסט שהה שישה חודשים בתחנת החלל, ויצר סרטון שאורכו שש דקות, ובו מבט על כדור הארץ, כפי שמעולם לא ראינו. הסרטון מורכב מסט של 12,500 תמונות. בסרטון ניתן לראות את שביל החלב, את אורות הזוהר הצפוני, ערים גדולות באור הלילה ומראות שונים על פני כדור הארץ שניתן לראות רק מגובה של 400 קילומטרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"קל לשכוח אנחנו חיים על גוף כדורי שנע כל הזמן", אמר האסטרונאוט הגרמני לעיתון ה"וושינגטון פוסט". הוא סיפר שצילם את התמונות כשביצע מספר ניסויים מדעיים ברחבי תחנת החלל. הוא הציב מספר מצלמות בכמה מקומות על פני התחנה, שצילמו בזמנים שקבע מראש.

גרסט שהה בתחנת החלל עם הקוסמונאוט מקסים סוראייב והאסטרונאוט של נאס"א ריד ויסמן. השלושה חזרו לכדור הארץ באותה מעבורת חלל, הסויוז, שלקחה אותם לתחנת החלל במאי האחרון. גרסט ביצע 50 ניסיונות שונים בתחום המחקר בו הוא התמקד - חלל ללא משקל, ואף ביצע מספר הליכות חלל, והליכה בחלק החיצוני של התחנה.