חבר חדש באינסטגרם: האייתולה חמינאי

שלוש שנים אחרי שהמשטר בטהרן שיתק את האינטרנט כדי למנוע הפיכה במדינה, המנהיג העליון של אירן מחזיר את השימוש ברשתות החברתיות לאופנה: לאחרונה הוא הצטרף לרשת הטוויטר והאינסטגרם וזכה לאלפי עוקבים. כמנהיג עליון הוא לא עוקב אחרי אחרים, אבל משתף בתמונות מחייו

במראה וינטג', חמינאי (טוויטר)

באירן אולי מנסים למנוע מהאזרחים להשתמש באינטרנט, אבל דווקא המנהיג העליון של אירן, האייתולה עלי חמינאי, עושה שימוש רחב ברשתות החברתיות - ובהן אינסטרגם, אליה הצטרף לאחרונה. שלוש שנים אחרי שהמשטר האירני חסם את השימוש באינטרנט מחשש להפיכה במדינה, חמינאי משתף מצייץ - אבל לא עוקב.

בניסיון להגיע להמונים, המנהיג העליון של אירן החל את דרכו ברשת החברתית טוויטר, ובימים האחרונים חידש ואף שיתף תמונות שלו ברשת אינסטגרם. באחת התמונות שפרסם בטוויטר, הוא מופיע בלבוש המסורתי שלו, ויש הטוענים שהעלה אותה לרשת בעצמו.

מתוקף תפקידו כמנהיג עליון, חמינאי בן ה-73 לא עוקב אחר משתמשים אחרים בטוויטר, אבל מאז הצטרפותו כבר הספיק לצייץ כ-2,800 פעמים והשיג קרוב ל-4,400 עוקבים.

שבוע לאחר שהצטרף לאינסטגרם, העלה חמינאי ארבע תמונות לחשבונו בשם: @khamenei_ir. ארבע תמונות כבר הועלו ומציגות את חמינאי, שמוביל את אירן מאז שנת 1989, כשהוא מתפלל, לומד בקוראן ומוקף בכירים אירניים. יש לכם אינסטגרם? עקבו אחר חדשות 2: Channel2news.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת