העמוד שעושה צרות לראש הממשלה

עמוד מזויף שפועל בפייסבוק בשמו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, מפיץ מסרים בשמו, שזכו לתגובות רבות ברשת - חלקן מגולשים שחשבו שמדובר בעמוד הרשמי של נתניהו. בלשכת רה"מ כבר פועלים להסרת העמוד, שפרסם הצלה גסה של נתניהו ואשתו בעקבות ביקור מיט רומני

הביקור והתגובה (חדשות 2)

הפעילות של לשכת ראש הממשלה בפייסבוק נועדה להעביר מסרים לציבור בצורה ישירה, ועושה זאת על בסיס יומיומי. אלא שלצד העמוד הרשמי, קם לאחרונה גם עמוד מזויף, שמרגיז לא מעט אנשים בלשכה. העמוד, ששמו "ביבי נתניהו - Benjamin Netanyahu", משתמש בתמונות ובהודעות רשמיות של נתניהו, עם שינויים קלים וחצופים.

כך למשל פורסמה לאחר ביקור רומני הודעה מטעם ראש הממשלה, שמתלוצצת על ביקורו של המועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב, מיט רומני. בהמשך לדברי ראש הממשלה על הביקור, נכתב בעמוד: "לאחר הפגישה התלוצצתי עם שרה על כך ששמו של המועמד הוא בעצם בשר רומני. שרה אמרה 'מה? הוא נקניק בעצם?' ואני הגבתי ב'בואי נשחק החבא את הסלמי'. מזמן לא נהנינו ככה". 

לא מדובר בפוליטיקאי הראשון שזוכה לחיקויים ברשת, אלא שהפוסט המזויף זכו לשיתופים רבים ברשת, חלקם על ידי אנשים שמשוכנעים שמדובר בעמוד הרשמי. בלשכת ראש הממשלה פועלים להסרת העמוד, ומקווים שזה יקרה בימים הקרובים. "אנחנו פועלים מול פייסבוק וגם מול המשטרה לטיפול מיידי בפרשה", נמסר בתגובה לחדשות 2 באינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת