מחקר חדש חושף לראשונה: אנשים יותר מסמסים ממדברים בטלפון

ממחקר שפורסם לאחרונה ונערך בבריטניה עולה שאנשים מסמסים יותר מאשר הם מדברים בטלפון הנייד שלהם. כך למשל אדם מבוגר שולח כ-200 הודעות טקסט בחודש, פי 2 ממה שהיה שולח לפני ארבע שנים. עורך המחקר: הזמן יחלוף ואנו נשמע ונראה אחד את השני פחות ופחות. מישהו אמר טכנולוגיה?

מעדיפים לסמס מלדבר (חדשות 2)

סמס אני בפגישה: ממחקר חדש שנערך עולה כי אנשים שולחים יותר הודעות טקסט מאשר מדברים בטלפון הנייד שלהם - לפחות בבריטניה. המחקר נערך על ידי מכון OFCOME לתקשורת ועל פי נתוניו אדם מבוגר בממלכה שולח בכל חודש כ-200 הודעות טקסט, מספר כפול ממספר ההודעות שאדם מבוגר שלח לפני ארבע שנים.

58% מהמבוגרים שנבדקו שולחים הודעות טקסט בכל יום כדי לנהל את הקשר עם החברים והמשפחה, ורק 49% מעידים שהם מנהלים שיחות פנים מול פנים עם אותם האנשים, ביום נתון. בנוסף, 47% מנהלים תקשורת עם הקרובים אליהם בכל יום ו-33% שומרים על קשר עם בני המשפחה והחברים, בעזרת הרשתות החברתיות.

"המחקר שלנו מגלה שבמספר שנים קצרות, טכנולוגיה חדשה משנה לחלוטין את הדרך שבה אנו מתקשרים, השיחות פנים מול פנים או בטלפון הן כבר לא דרך התקשורת העיקרית שלנו", אמר ג'יימס ת'קט שניהל את המחקר.

יותר צעיר? יותר מסמס

למרות הנתונים, מרבית הנבדקים הבריטים טוענים שהם דווקא מעדיפים פגישות ושיחות שנערכות פנים מול פנים. עם זאת, צעירים העידו על עצמם כי הם מעדיפים דווקא הודעות טקסט, ומהמחקר עלה כי השימוש בהודעות הטקסט הולך וגובר ככל שגיל המשתמשים יורד. כך למשל, בשנת 2010 הבריטים שוחחו בטלפון 125 מיליארד דקות, השנה הם דיברו 124 מיליארד דקות.

90% מהנבדקים בגילאים 24-16 טוענים שהודעות הטקסט הן האמצעי המועדף לשמור על קשר עם בני משפחה וחברים. עוד עולה כי 74% מהנבדקים משתמשים באופן יומיומי ברשת החברתית, 67% מדברים בטלפונים ניידים ו-63% מעדיפים פגישות פנים מול פנים.

"במקום השיחות פנים מול פנים פיתחנו תקשורת שבה אנו לא צריכים לראות או לשמוע אחד את השני", סיכם ג'יימס ת'קט. "אני מאמין שככל שהעידן הטכנולוגי יתפתח, אנו נשמע ונראה אחד את השני - פחות ופחות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת