דיווח: "תולעת מחשבים פגעה באירן וישראל"

מתקפת סייבר נוספת במזה"ת? חברת אבטחת מידע ישראלית ברשת טוענת כי חשפה תולעת חדשה בשם "מהדי טרוג'אן", אשר פגעה ב-800 מחשבים ב-5 מדינות באזור - מרביתם באירן, אך מקצתם גם בישראל. על פי דיווחים זרים, התולעת דלתה מידע על תשתיות לאומיות בישראל. "מישהו מנסה לבנות מאגר עצום של ידע", אמר מנהל חברת האבטחה

וירוס נוסף פגע באירן? ארכיון (חדשות 2)

האם גורמים בישראל היו נתונים למתקפת סייבר? חברת אבטחה ישראלית חשפה תולעת מחשבים חדשה בשם "מהדי טרוג'אן" שפגעה במחשבים ישראליים, אירניים ושל מדינות נוספות במזרח התיכון.

מומחים מהחברה הישראלית "סקולרט" ומהחברה הרוסית "קספרסקי" צוטטו בכלי תקשורת זרים כאומרים כי התולעת פגעה עד כה ביותר מ-800 מחשבים של חברות חומרה ותוכנה, סטודנטים למחשבים, גופים כלכליים ושגרירויות בחמש מדינות שונות במזרח התיכון - רובם באירן, אך עשרות מהם גם בישראל. על פי הדיווחים, התולעת הצליחה בין היתר לדלות מידע על תשתיות לאומיות ברחבי הארץ.

לטענת מומחי המחשוב, התולעת הופצה כבר לפני כשמונה חודשים, אך אין בידיהם כרגע די מידע על מנת להצביע בוודאות על הגורמים שעומדים מאחורי פיתוחה. "לבטח מדובר בגורם השולט בשפה הפרסית, אך איננו יודעים מהיכן מגיע הגורם הזה", אמר מנהל חברת סקולרט אביב ראף, לסוכנות הידיעות "רויטרס".

"מישהו מנסה לבנות מאגר עצום של ידע"

על פי סקולרט וקספרסקי, תולעת המחשבים מאפשרת לתוקפים לגנוב מידע וקבצים ממחשבים ומחשבונות מייל נגועים. לדברי הגורמים, "מישהו מנסה לבנות מאגר עצום של ידע".

בחודשים האחרונים נחשף מידע על וירוס המחשבים "שלהבת" (Flame). על פי דיווחים זרים, הווירוס גרם לתקלות ואסף מידע ממחשבים אירנים, וכנראה תוכנן על ידי מדינה או גוף מודיעין גדול - ולא יזמים פרטיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת