האפליקציות שיעשו לכם את השבוע

רשת חברתית חדשה – לזוגות: אפליקציית "אבוקדו" מציעה לזוגות שביניכם לחלוק מידע עם קבוצה של "חברים" בקליק אחד; אם אתם צעירים שעובדים בקיץ - דאגנו לכם לאפליקציה מגניבה שתעזור לכם לחסוך לפני הטיסה

מצעד האפליקציות (חדשות 2)

Avocado: רשת חברתית לזוגות - לצד פייסבוק קמו בשנים האחרונות שורה ארוכה של רשתות חברתיות. המשותף לכולן: האפשרות לחלוק מידע עם קבוצה של "חברים" בקליק אחד. אפליקציית אבוקדו, מאתגרת את הפרדיגמה הזאת ומציעה - רשת חברתית לזוגות בלבד. (ומכאן שמה - אבוקדו, משום שעץ האבוקדו נושא פרי בזוגות).

בני הזוג יתחברו לאפליקציה בשני חשבונות מייל ובסיסמה אחת. לאחר מכן, אפשר לשלוח הודעות אהבים, תמונות וחשוב מכך לסדר לוח זמנים. מעכשיו אשתך תוכל להכין לך רשימת קניות, אתה תוכל לשלוח לה את שם היין שטעמת ואהבת כל כך בארוחת הצהריים העסקית. כמו כן תוכלו ליזום פרויקטים לסוף השבוע. יותר מכל, תוכלו לבנות לכם עולם שלם שכולו קשור וסובב סביב חייכם.

האפליקציה מגיעה בשתי גרסאות מותאמות לאייפון וגם לאנדרואיד ומחירה עומד על 1.99 דולר . כדי לוודא שלא פספסתם דבר, אפליקציית הרשת מספקת ארכיון נהדר למאגר התמונות שתיצרו. רק תוודאו שהסיסמא טובה מספיק, הדבר האחרון שאתם מעוניינים בו שמישהו ייחשף לזוגיות האינטימית שתיצרו.

בני נוער עובדים


לפעמים הרשויות מפשילות שרוולים, מנערות את האבק ועושות מעשה. במשרד התמ"ת הבינו שיש להם לקוחות שלא מגיעים למשרד הדואר ולא צופים בערוץ הראשון. אלה הם בני הנוער והם מנצלים את חופשת הקיץ, בין היתר, כדי לעבוד.

תחילה, מאפשרת האפליקציה "בני נוער עובדים" לדפדף בפנקס העבודה ולקבל את כל המידע החשוב. מידע הקשור בזכויות העובדים הצעירים ותנאי העסקתם: שעות עבודה, זמני הפסקות, עבודת לילה וכמובן - השכר המגיע להם על פי חוק.

בנוסף, תוכלו ליצור שעון נוכחות משלכם, באמצעות סריקה ביומטרית של האצבע או על ידי כניסה ידנית. אחרי כמה משמרות תוכלו לצפות בדוח הנוכחות שצברתם. עוד מאפיין הוא 'מטרת החיסכון'. תחילה תתבקשו להגדיר את גילכם ולציין כמה כסף אתם מעוניינים לחסוך. האפליקציה תחשב עבורכם כמה שעות תצטרכו לעבוד.

האפליקציה עלתה לאוויר בתוספת סימניות שאותם מפיץ מינהל ההסדרה והאכיפה במשרד התמ"ת. שם תמצאו מספרי טלפון חשובים לשאלות ותלונות. האפליקציה זמינה כרגע רק למכשירי אייפון, אבל במשרד התמ"ת מבטיחים כי בשבועות הקרובים תושק האפליקציה גם בגרסת אנדרואיד.

העיר שלי

אפליקציית העיר שלי מאפשרת לכם להיות שותפים בנעשה בעיר מגוריכם. תוכלו לקבל מידע רלוונטי הקשור בגורמי העירייה השונים כגון מוסדות ציבור, בתי ספר וגנים, מוזיאונים ועוד. האפליקציה הזו עדיין צעירה והושקה רק לפני מספר ימים. כרגע קיימות במאגר 5 ערים בלבד: פתח תקווה, הרצליה, רמת גן, מזכרת בתיה וראש העין. אולם היעד הסופי הוא לעדכן את כל ערי ישראל.

לאחר שתבחרו את העיר שלכם ותזינו את שם השכונה, תתבקשו להגדיר את תחומי העניין שלכם. תוכלו לקבל עדכונים, לענות על סקרי דעת קהל ולהשפיע על החלטות העירייה. עוד תוכלו ליידע את המוקד העירוני אם נתקלתם בחתול שנתקע על עץ גבוה, אשפה שיש לפנות, או צינור מים מטפטף. האפליקציה היא חינמית ומאפשרת גם לעדכן מיקום ולצלם תמונה. כך ודאי תהיה לכם הוכחה ודאית לתלונתכם. כעת נותר לכם לבצע את האחריות האזרחית שלכם. מעכשיו קל להיות פעילים ומודעים לסביבה.

שיתוף תמונות - Moment.me


בעידן האפליקציות והרשתות החברתיות תיעוד החיים שלנו נעשה עניין שבשגרה עד לכדי אובססיביות. לעתים נראה שהמטרה היחידה להגיע למסיבה, חתונה או הופעה היא האפשרות לצלם, ולעלות מיד לרשת. לא לחינם קמות חדשות לבקרים עשרות אפליקציות צילום ושיתוף תמונות - כולן מנסות להתחרות על תשומת ליבנו וכמובן, לגנוב את הבכורה לאינסטגרם. ועכשיו, אחרי שנראה שמיצינו את עניין הפילטרים - מה דעתכם על האפשרות לחבור לאנשים, שנמצאים בדיוק באותו המקום ומצלמים את אותו אירוע - כל אחד מהזוית האישית שלו. Moment.me - מביאה לכם את מה שאתם מצלמים, רק מזווית שונה. נכון לרגע זה מדובר באפליקציית רשת. אולם בחברה מבטיחים לנו שכבר בחודש הבא תוכלו לנצור את הרגעים שלכם על גבי אפליקציית סמארטפון.

לאחר רישום פשוט ומהיר תוכלו לצפות בכל התכנים שעלו בזמן אמת מכל מקום שבו צילמתם תמונה. זאת כמובן לאחר שתאפשרו לאפליקציה להתחבר לרשתות החברתיות שאתם מנויים אליהם, (כרגע תוכלו לשתף תמונות וסטטוסים מאינסטגרם, טוויטר, פליקר, פיקאסה, וכמובן מפייסבוק) תקבלו סליידר של רגעים. תוכלו לבחור רגע "מומנט" ולצפות בכל התמונות שחבריכם צילמו באותו המאורע. החוויה הזו מרשימה מאוד, וניכר עליה שעוצבה על ידי אנשים בעלי ניסיון רב בתחום.

בחברה טוענים שזו רק ההתחלה, לאחר היציאה לשוק, מתכננים שם להוסיף אפיונים רבים. כאשר מילות המפתח הן זמן אמת. תוכלו לקבל סטטיסטיקה על פי מיקום, שתגלה לכם מי נמצא מסביבכם, לפי מגדר מין וגיל. תוכלו גם לפנות אליהם בצ'אט. לצלם ולקבל מידע ויזואלי. בינתיים תמונות המחאה החברתית בולטות בנוכחותן, וגם שיתוף פעולה מעניין עם קבוצת הפייסבוק 'סטטוסים משנות ה-90'. כנסו והזמינו חברים

Google Chrome הדפדפן של גוגל באייפון 
אחרי סדרה של שמועות ותהיות האם אפל אכן תאפשר לגוגל להציג את מרכולתה בתוך היכל הקודש שלה - האייפון - הדבר אכן קרה. עכשיו אפשר לגלוש ישירות מהאייפון בדפדפן המוכר של גוגל - כרום. כמובן שתוכלו לסנכרן בין החשבון האישי שלכם ובכך תימנעו מעצמכם את הטרחה של יצירת הסימניות, והדפים המועדפים עליכם מחדש. השמועות מספרות שהדפדפן מהיר ביותר ואף עוקף את ברירת המחדל של האייפון - ספארי. נסו בעצמכם.


פינת הטכנולוגיה של עידו סולומון משודרת מדי יום בתכנית "שש עם עודד בן עמי" 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת