עברייני מין מורשעים? תחויבו להצהיר על כך בפייסבוק

חוק חדש בארה"ב יחייב אזרחים אמריקנים שהורשעו בעבירות מין ופדופיליה להצהיר בפני הרשויות על המשתמש שלהם ברשת החברתית. לדברי יוזם החוק, חבר קונגרס מטעם המפלגה הרפובליקנים, מדובר בחוק שצפוי להיתקל בקשיים, אך בתקווה גם לחלחל למדינות נוספות. בקרוב בישראל?

עברייני מין יחויבו להצהיר (ShutterStock)

בחסות החוק, פייסבוק מתחילה להילחם בעברייני המין שמנצלים את הרשת החברתית כדי לפגוע במשתמשים חסרי ישע. חוק חדש במדינת לואיזיאנה יחייב עברייני מין מורשעים ופדופילים מוכרים להצהיר גם על המשתמש שלהם בפייסבוק או בכל רשת חברתית אחרת בפני הרשויות.

מדובר בחוק שהועבר כאמור רק במדינת אחת בארה"ב, אבל לדברי ג'ף תומפסון, אחד מחברי הקונגרס מטעם המפלגה הרפובליקנית שעומד מאחורי החוק, מדובר רק בצעד הראשון. עם זאת, ייתכן שהחוק אף ייתקל בקשיים מאחר שהוא מרחיב את הדרישות בחוקה האמריקנית לרישום עברייני מין.

מאז הקמתן, פעלו אתרי הרשתות החברתיות, ובראשן פייסבוק ומייספייס, למחוק חשבונות של משתמשים שניצלו את האתר כדי לבצע הטרדות מיניות או עבירות מין אחרות. "אני לא רוצה להשאיר את האחריות בידי הרשויות החברתיות ולקוות שמי שנרשם מצהיר אמת", אומר תומפסון.

כיום מחייב החוק את עברייני המין להצהיר על כך ברישום מסודר במחוז שבו הם מתגוררים, והחל מהרגע כניסתו של החוק לתוקף, כאמור, הם יידרשו גם להצהיר על חשבון הפייסבוק שלהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת