מכירים את יום הפלאפל הבינלאומי?

ארבעה צעירים ישראלים החליטו להקדיש יום שלם למען אחד המאכלים היותר מוכרים במדינה. היום, 12 ביוני, הוא יום הפלאפל הבינלאומי, שבו כולנו מצווים לאכול מבוקר עד ערב את המאכל הלאומי של ישראל. "אנחנו רוצים שהיום הזה יקרב מדינות מסביב לעולם, במיוחד את ישראל ושכנותיה", נכתב באתר האינטרנט של היוזמה

יום הפלאפל הבינלאומי. ארכיון (רויטרס)

התואר שלו זכו הכדורים המטוגנים כמאכל הרשמי של ישראל מקבל משנה תוקף בדמות יוזמה ישראלית חדשה של ארבעה צעירים ישראלים, שהחליטו להקדיש לו יום בינלאומי שבו כולנו מצווים לאכול פלאפל לארוחת בוקר, צהריים וערב.

אתר האינטרנט של היוזמה, בכתובת www.falafelday.com, הכריז על היום, 12 ביוני, כיום הפלאפל הבינלאומי. כדי לקדם את המודעות לקיומו של היום החשוב מבקשים באתר ממעריצי הפלאפל לשתף ברשתות החברתיות השונות תמונות שלהם אוכלים את הכדורים נוטפי השמן , כמו גם להמליץ על הדוכנים לממכר הפלאפל האהוב עליהם. וכמובן, איך אפשר בלי להצטרף לקבוצת הפייסבוק של יום הפלאפל הבינלאומי -  http://www.facebook.com/falafelday.

"ויכוחים על מקורו של הפלאפל התפתחו לעיתים לדיונים פוליטיים על היחסים בין ערבים לישראלים", נכתב באתר האינטרנט של היוזמה. "הפלאפל היא מנה טעימה עם היסטוריה עשירה. אנחנו רוצים שהיום הזה יקרב מדינות מסביב לעולם, במיוחד את ישראל ושכנותיה. אנשים צריכים לשים בצד פוליטיקה כשהם אוכלים פלאפל וליהנות מהמנה".

פינת הטכנולוגיה של עידו סולמון משודרת כל יום בתכנית "שש עם עודד בן עמי"

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת