וירוס העל FLAME נכתב בשפת ה"Angry birds"

המגה-וירוס החדש שנחשף לאחרונה, FLAME, נוצר בשפת התכנות שבה השתמשו כדי ליצור את משחק הסמארטפונים הפופולרי "Angry Birds" - כך דיווחה רשת "פוקס ניוז". מתברר, כי הוא נכתב בשפה פשוטה המשמשת מתכנתי משחקים. "מי שכתב את הווירוס הזה מצא דרך גאונית להסוות אותו", אמר איש מודיעין לשעבר בחיל האוויר האמריקני

(חדשות 2)

וירוס המחשבים שמוגדר כתוכנה הזדונית המורכבת ביותר שאי פעם נמצאה, נכתב בשפת התכנות של המשחק הפופולארי Angry birds" - כך דיווחה רשת "פוקס ניוז".

מתברר, כי הווירוס החדש, שהצליח ככל הנראה לאסוף מידע משמעותי על מערכות המחשב באירן ובמדינות אחרות - נכתב בשפת תכנות משחקי המחשב הפשוטה LUA, שבה נעשה שימוש כדי לתכנת את המשחק הנפוץ "Angry birds".

"מי שכתב את הווירוס מצא דרך גאונית כדי להסוות אותו", אמר סדריק לייטון, איש מודיעין חיל האוויר האמריקני לשעבר והוסיף: "האקר רגיל לא ישתמש בשפת תכנות כזו. מאוד קשה לאתר וירוס מהסוג הזה".

וירוס העל: אזהרה חריגה של האו"ם

וירוס המחשבים המתוחכם "פליים" (Flame), שנחשף מוקדם יותר השבוע, העמיד מדינות רבות ברחבי העולם בכוננות, לאחר שהתגלה במחשבים באירן ובמספר מדינות נוספות במזרח התיכון.

בימים הקרובים צפויה סוכנות אבטחת התשתיות הלאומיות של האו"ם לפרסם אזהרה חמורה ביותר מפני הסיכונים האפשריים של הווירוס. "זו תהיה אזהרת הסייבר החמורה ביותר שהוצאנו אי פעם", אמר מרקו אוביסו, מתאם אבטחת סייבר באו"ם.

ההודעה של האו"ם מגדירה את "פליים" ככלי ריגול מסוכן, שיהיה אפשר לעשות בו שימוש על מנת לתקוף תשתיות קריטיות. "על המדינות להיות בכוננות", הוסיף אוביסו. "לדעתי מדובר באיום חמור הרבה יותר מהסטאקסנט". בחברת קספרסקי שגילתה את הווירוס אומרים כי האחראית לו היא כמעט בוודאות מדינה, ולא ארגון עצמאי.

עוד אומרים בקספרסקי כי על פי עדויות שאספו עד כה, מי שעומדת מאחורי וירוס ה"פליים" המתוחכם היא ככל הנראה אותה מדינה שהייתה אחראית ליצירת ה"סטאקסנט" - וירוס שתקף מחשבים בתוכנית הגרעין האירנית.

כתבות קודמות בנושא:

אירן רומזת: ישראל אחראית לווירוס-העל

"מרגל על הדסקטופ": כך פועל הווירוס החדש FLAME

תעלומת וירוס-העל: "רק מדינה יכולה לפתח תולעת כזאת"

"וירוס-על" חדש התגלה באירן: המורכב ביותר אי פעם

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת