וירוס העל: אזהרה חריגה של האו"ם

בעוד שמומחים ברחבי העולם מנסים לאתר את המקור של וירוס המחשבים "פליים" (Flame), באו"ם כבר מתכוננים לנזקים החמורים שהוא עשוי להביא עמו: סוכנות מיוחדת של האו"ם צפויה לפרסם אזהרה חסרת תקדים בחריפותה מפני הווירוס, בטענה כי הוא מסוגל לגרום לנזק משמעותי לתשתיות לאומיות של מדינות שונות

וירוס המחשבים המתוחכם ביותר (AP, קספרסקי)

וירוס המחשבים המתוחכם "פליים" (Flame), שנחשף מוקדם יותר השבוע, העמיד מדינות רבות ברחבי העולם בכוננות, לאחר שהתגלה במחשבים באירן ובמספר מדינות נוספות במזרח התיכון.

בימים הקרובים צפויה סוכנות אבטחת התשתיות הלאומיות של האו"ם לפרסם אזהרה חמורה ביותר מפני הסיכונים האפשריים של הווירוס. "זו תהיה אזהרת הסייבר החמורה ביותר שהוצאנו אי פעם", אמר מרקו אוביסו, מתאם אבטחת סייבר באו"ם.

ההודעה של האו"ם מגדירה את "פליים" ככלי ריגול מסוכן, שיהיה אפשר לעשות בו שימוש על מנת לתקוף תשתיות קריטיות. "על המדינות להיות בכוננות", הוסיף אוביסו. "לדעתי מדובר באיום חמור הרבה יותר מהסטאקסנט". בחברת קספרסקי שגילתה את הווירוס אומרים כי האחראית לו היא כמעט בוודאות מדינה, ולא ארגון עצמאי.

עוד אומרים בקספרסקי כי על פי עדויות שאספו עד כה, מי שעומדת מאחורי וירוס ה"פליים" המתוחכם היא ככל הנראה אותה מדינה שהייתה אחראית ליצירת ה"סטאקסנט" - וירוס שתקף מחשבים בתוכנית הגרעין האירנית.

כתבות קודמות בנושא:

אירן רומזת: ישראל אחראית לווירוס-העל

"מרגל על הדסקטופ": כך פועל הווירוס החדש FLAME

תעלומת וירוס-העל: "רק מדינה יכולה לפתח תולעת כזאת"

"וירוס-על" חדש התגלה באירן: המורכב ביותר אי פעם

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת