ניצל ממוות בזכות סטטוס בפייסבוק

חייו של נער כבן 17 ניצלו אמש הודות לעירנות של חבריו, שעקבו אחר סטטוס שפרסם בפייסבוק בו איים לשים קץ לחייו. החברים בת"א דיווחו על המקרה לאנשי עמותת "עלם" שהזעיקו את המשטרה בנצרת. בתוך דקות איתרו השוטרים את הנער בביתו כשהוא מעורפל לאחר שנטל כמות גדולה של כדורים - והצילו את חייו

סטטוס מציל חיים (חדשות 2)

הרבה נאמר כבר בגנות הרשת החברתית פייסבוק והשפעתה השלילית על בני הנוער, אבל מקרה אחד שאירע אמש מציג זווית שונה שהביאה להצלת חייו של נער בן 17.

הנער, תושב הצפון שנקלע למצוקה נפשית ככל הנראה בגלל סכסוך משפחתי, החליט לשים קץ לחייו ונטל כמות כדולה של כדורים בביתו. במקביל, הוא החליט לשתף את חבריו בפייסבוק במצוקתו, ופרסם סטטוס שבו כתב כי הוא עומד לשים קץ לחייו. חבריו בתל אביב הבחינו בסטטוס ודיווחו עליו לאנשי עמותת עלם (עמותה לנוער במצבי סיכון) שהזעיקו את המשטרה. כעבור דקות ספורות איתרו השוטרים את הנער בביתו כשהוא מעורפל חושים - והצילו את חייו.

"עובדי העמותה סיירו אמש בשעות הערב באזור התחנה המרכזית בתל אביב בניסיון לאתר בני נוער במצוקה", סיפרו בעמותת עלם לחדשות 2 באינטרנט. "לפתע הם נתקלו בקבוצת בנים, ואחד מהם סיפר לרכז שחבר שלו מנסה להתאבד ופרסם על כך סטטוס בפייסבוק".

רכז העמותה דיווח מיד על המקרה למשטרה, שהזעיקה את כוחותיה באזור נצרת שבו מתגורר אותו נער. "התקבלה הודעה טלפונית מעמותת 'עלם' על נער כבן 17 שאיים לשים קץ לחייו", סיפר לחדשות 2 באינטרנט סגן ניצב יהודה ממן, דובר המחוז הצפוני של המשטרה. "היה לנו רק את שם משפחתו של הנער, ולא ידענו במי מדובר בדיוק, לכן השוטרים התפצלו ועברו בית בית, עד שבסופו של דבר הגיעו לביתו של הנער ומצאו אותו בערפול חושים".

בעקבות ההתערבות המשטרתית, משפחתו של הנער פינתה אותו לבית החולים האנגלי בעיר שם הוא עבר שטיפת קיבה, והבוקר הוא התאושש ויצא מכלל סכנה. "הזמן היה מאוד קריטי", הוסיפו במשטרה. "למזלנו, תוך פחות משעה השוטרים הצליחו לאתר אותו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת