רק בישראל: סמסונג S3 לא יושק

במדינות רבות יושק השבוע הסמארטפון החדש של סמסונג, ה-S3, וגם בישראל חובבי טכנולוגיה רבים מחכים להפצתו. כנראה שהם יאלצו לחכות עוד קצת: משרד התקשורת לא מאשר את הפצת המכשיר, וללא אישורו – לא ניתן למכור את הטלפון

נסתפק באייפון? אפל מול סמסונג, ארכיון (חדשות 2)

השבוע יושק במדינות רבות בעולם הטלפון החכם "גלקסי S3" מתוצרת סמסונג, אבל בישראל משרד התקשורת לא מספק אישור סוג למכשיר החדש. משמעות הדבר - איסור מכירה גורף לסמארטפון בישראל. ללא אישור סוג ממשרד התקשורת, לא ניתן למכור את הטלפון, לא בחנויות הפרטיות ולא במפעילות הסלולר.

מחר מתכננת חברת סאני, יבואנית סמסונג מובייל בישראל, מסיבת עיתונאים להצגת המכשיר החדש ולחשיפת תוכניות השיווק וכנראה גם פרסום מחירו ברשתות. החברה שנמצאת בדקה ה-90 לפני השקת הסמארטפון בשבוע הבא בארץ, צריכה למצוא פתרון לעיכוב המוזר הזה, שבשלב זה לא ברור ממה הוא נובע.

גורמים במשרד התקשורת אימתו שאכן עדיין לא ניתן אישור סוג למכשיר.

מסך ענק חדש

הגלקסי אס 3 כולל גם מסך ענק - 4.8 אינץ' (לעומת 4.3 אינץ' בגלקסי אס 2). מהנדסי החברה הבינו שמסך גדול הוא חשוב לחלק מהמשתמשים ולתחרות מול המכשירים עם מסכי הענק מהמתחרות (פרט לאייפון שעדיין מגיע עם מסך 3.5 אינץ'), אבל הנדסת האנוש של הטלפון לא יכולה להיות גדולה מדי. לכן, בחברה צמצמו את המסגרת והגדילו את המסך על חשבונה, כך שהמכשיר לא יהיה גדול מדי מהאס 2.

אחד הדברים המעניינים במכשיר, היא טכנולוגיית זיהוי תנועות עיניים בשם Smart Stay, המאפשרת למכשיר לעקוב אחר מבטו של המשתמש. הדבר מאפשר לו לכבות את הצג, כאשר האדם מסיר את עיניו מהמסך או להשאיר אותו דלוק זמן ארוך יותר מהרגיל, כאשר המשתמש מתעכב בקריאת מסמך מסוים.

את תגובת סאני לא ניתן היה לקבל עד לפרסום הידיעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת