צפו: מסע בין כוכבים במהירות שיא

באמצעות טכניקה מיוחדת, שיתף האסטרונאוט האמריקני דון פטיט את יושבי כדור הארץ במראות שבהם הוא צופה מתחנת החלל הבינלאומית. כך נראית המציאות בגובה של כמעט 400 ק"מ מעל פני הגלובוס

כך זה נראה מלמעלה (נאס"א)

זה אמנם נראה כמו קדימון לסרט המשך ל"אודיסאה בחלל" של סטנלי קובריק, אבל תיעוד שלפניכם ממסע מהיר בין כוכבים אינו אנימציה מצויירת - אלא תמונות אמיתיות שצילם האסטרונאוט -מהנדס המוטס דון פטיט במצלמות סוכנות החלל האמריקנית (נאס"א). הוא סיפק תמונות מרהיבות של היקום כפי שנראה מתחנת החלל הבינלאומית, במרחק כמעט 400 קילומטרים מעל פני האדמה.

פטיט העניק לתמונות את הכותרת "מסלול הכוכבים". הוא צילם אותן כשפתח את הצמצם למשך 10-15 דקות - ואת התוצאה חיבר עם תוצר של רצף ניסויים שערך במקביל במצלמות דיגיטליות. אותו האיחוד הביא לאפקט שביקש פטיט לבצע ויצר לבסוף את "מסלול הכוכבים" כפי שהוא.

"30 שניות הן משך החשיפה הארוך ביותר שניתן להשיג", הסביר פטיט. "כדי להגיע לטווח הגדול ביותר, לקחתי כמה תמונות וחברתי אותן". כך השיג פטיט את התוצאה המגולמת בתיעוד המרהיב: כל אחת מהתמונות שפרסמה היום נאס"א מורכבת, למעשה, מכ-40-50 תמונות שונות.

פטיט הוא אחד מששת האסטרונאוטים ששוהים כעת בתחנת החלל, יחד עם חברו מנאס"א ג'וי אקבה, האסטרונאוט האירופי אנדרה קויפרס והקוסמונאוטים הרוסיים אולג קונונקו, גנאדי פדלקה וסרגי רוין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת