הסתה בפייסבוק: ח"כ מירי רגב במדי אס אס

אחרי שקראו להסיר את העמוד הרשמי של מהרשת החברתית, המתקפה נגד רגב עולה מדרגה: תמונת חברת הכנסת לבושה במדי אס אס הופצה ברשת, בהמשך להתבטאויותיה נגד המסתננים. חלק מהגולשים אף הביעו תמיכה במעשה, בעוד אחרים קראו "זו ההסתה ויש למחוק תמונה זו מיד"

צילום מסך (פייסבוק)

מה שהחל כמתקפה בפייסבוק הופך להסתה של ממש: תמונתה של ח"כ מירי רגב הופצה ברשת החברתית כשהיא לבושה מדי אס אס ומצדיעה במועל יד. פרסום התמונה מגיע לאחר מתקפה חריפה שהייתה השבוע ברשת, במסגרתה דיווחו רבים על עמוד הפייסבוק שלה כ"מפיץ שנאה" בעקבות דבריה נגד המסתננים.  

חלק מהגולשים דווקא הביעו תמיכה במחווה המפוקפקת לה "זכתה" רגב, בדומה לראש הממשלה שנרצח יצחק רבין ז"ל, בעוד אחרים גינו את הפצת התמונה וביקשו להסיר אותה. "זו ההסתה ויש למחוק תמונה זו מיד", כתב אחד מהם.  

הפעילות נגד רגב החלה אחרי שלקחה חלק בהפגנה שערכו שלשום תושבי דרום תל אביב נגד המסתננים הזרים. מאות גולשים בפייסבוק פועלים מאז להפלת העמוד הרשמי שלה. במהלך אירוע המחאה השוותה ח"כ רגב את המסתננים האפריקנים ל"סרטן", ואמרה שיש לעשות הכל כדי להחזיר אותם למקום מוצאם. גולשים רבים, שהביעו כעס על דבריה החליטו לפעול ברשת החברתית.

ביממה האחרונה מאות גולשים ניצלו את הפלטפורמה שמציעה פייסבוק, ודיווחו על העמוד הרשמי של בריאיון לערוץ החדשות הגיבה ח"כ רגב לדברים ואמרה: "אני לא יודעת איזה ביטויי שנאה הדף שלי מפיץ, אולי כדאי להסתכל על הדפים האחרים. הדף שלי מתאר תמונת מצב, את התחושות שלי, את מה שראיתי ואת הנאום שנאמתי אתמול מעל בימת מליאת הכנסת בנושא המסתננים". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת