הזנים הנכחדים של השנה: הטרנטולה הכחולה והסחלב המשתולל

המכון הבינלאומי להגדרת המינים החוקר ומאפיין בעלי חיים, צמחים וחיידקים, מפרסם את רשימת 10 המינים המוזרים שהוגדרו בשנה האחרונה. המטרה: להראות את המגוון העשיר של החיים על פני הפלנטה ולהזכיר - המגוון הזה נמצא במשבר, מספר המינים הולך ופוחת

שניים מעשרת המוזרים בעולם (sky news)

"תולעת השטן" קוף מתעטש וסחלב שזורח רק בלילה - הם שלושה מ-"200 הזנים הנדירים" שנחשפו לראשונה על ידי "המכון הבינלאומי לחקר המינים" באוניברסיטת אריזונה בשנה החולפת. את העשירייה הפותחת משלימים מדוזה ארסית במיוחד, מרבה רגליים ענק, צרעה טפילית ועכביש טרנטולה כחול.

רשימת 10 הזנים נועדה למשוך את תשומת ליבנו למשבר המגוון הביולוגי של מינים ההולכים ונכחדים מכדור הארץ. "אנו ממשיכים מסורת של 250 שנה של גילויים ומגדירים מיליוני סוגים של צמחים, בעלי חיים וחיידקים שחולקים איתנו את הפלנטה הזו", אמר הפרופסור קוונטין וויהלר שעומד בראש מכון המחקר.

עולים להיכחד

הקוף המתעטש נמצא בהרי בורמה הרחוקים. מהמין הנדיר שלו נותרו רק מאות בודדות. הוא דומה מאוד ל"עצלנים"', בולט בזקנקן הלבן ובתגובה המיידית שלו לגשם: הוא מתעטש; העכביש השעיר והמאיים, ה"טרנטולה הכחולה", נמצאה על ידי חוקרים בהרי השולחן במערב ברזיל - המקום שעלול להיות האחרון עלי אדמות בו העכביש הזה מצליח להתקיים.

הסחלב שמתפרע ופורח רק בלילה הגיע לרשימותיהם של החוקרים מאריזונה מגינאה החדשה. הוא מתעורר ב-22:00 בערב, ונסגר למחרת בבוקר, עם עלות השחר; "תולעת השטן" היא תולעת שנמצאה במכרות זהב בדרום אפריקה. החיה הזו אוהבת חום, ומתפתחת רק בבטן האדמה, בטמפרטורה של יותר מ-37 מעלות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת