רוצים לגלוש באתרי פורנו? בקשו אישור מיוחד

המטרה: למנוע מילדים לגלוש באתרים לא חינוכיים. האמצעי: חסימה אוטומטית של ספקיות האינטרנט אתרים פורנוגרפיים, אלימים ואתרים נוספים - ממש כמו באירן ובסעודיה. הצעת חוק חדשה תאלץ אותנו לקבל אישור מיוחד מספקיות האינטרנט לגלוש באתרים הללו

רוצים לגלוש בפורנו? קבלו אישור מיוחד. אי (חדשות 2)

"האח הגדול" מגיע למחשב שלנו: יוזמת חקיקה חדשה המתגבשת בכנסת, מבקשת לחייב את ספקי האינטרנט לחסום באופן אוטומטי, לכל הצרכנים, את הגישה לאתרי פורנו, אתרים בהם מופיעים תכנים אלימים או תכנים קשים אחרים - ולאפשר את הגלישה רק במתן אישור מהלקוח, כך מפרסם הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות". חוקים דומים קיימים במדינות כמו אירן, סודן וסעודיה.

הסינון, על פי הדיווח, ייעשה באמצעות תכונות, בדומה לאלו שקיימות כבר היום אצל הספקים, ואשר מאפשרות לחסום תכנים מסוימים ברשת. כיום אחד השימושים של התוכנות הללו הוא למנוע מילדים לגלוש באתרים שכאלה, שירות שמבקשים הורים להפעיל במחשבי הילדים.

"התכנים עלולים לפגוע בילדים"

על פי המצב הקיים, חברות האינטרנט מחויבות להודיע לצרכנים שיש להם את האפשרות להפעיל את הסינון והחסימה ללא תשלום. אלא שבפועל, רבים מהלקוחות אינם קוראים את הפרסומים וכלל אינם מודעים לאפשרות הזאת. לשם כך נולדה הצעת החוק החדשה - לפיה ברירת המחדל היא החסימה.

את ההצעה החדשה מתכוונת להגיש היום ח"כ ליה שמטוב (ישראל ביתנו), שמספרת כי יזמה אותה על רקע המקרים האחרונים של תקיפות מיניות בין בני נוער. "באינטרנט קיימים תכנים כגון הימורים, אכזריות ופורנוגרפיה, שעלולים להזיק ולפגוע בעיקר בילדים", אמרה שמטוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת