כדור הארץ ברזולוציה שלא ראיתם

לווין מזג האוויר הרוסי Electro-L צילם לאחרונה את כדור הארץ בשלמותו בתמונה אחת בלבד - ומרהיבה מכל תמונה אחרת של הגלובוס שראיתם. ברזולוציה דרמטית של 121 מגה-פיקסל, ותוך שימוש באור אינפרא-אדום, מאפשר הלווין צילומים מרהיבים במיוחד. כך זה נראה

כדור הארץ כפי שמעולם לא ראיתם - והפעם זו לא קלישאה: לווין מזג האוויר הרוסי Electro-L הצליח לצלם את כדור הארץ ברזולוציה הגבוהה ביותר שבה תועד אי פעם מהחלל. בתמונות שנחשפות כעת, צולם הגלובוס לראשונה בשלמותו  - בתמונה אחת בלבד וברזולוציה מאסיבית של 121 מגה-פיקסל, מה שמאפשר את חדות הצבעים והצורות.

הלווין שהושק בחודש ינואר 2011 מצליח לצלם באיכות טובה וברזולוציה מדהימה יוצאת דופן את כל חלקי כדור הארץ, בכל 30 דקות, כשכל פיקסל מייצג קילומטר רבוע אחד בלבד. לשם צילום התמונות נעשה שימוש גם באור רגיל וגם באור אינפרא-אדום, ולכן בכל מקום שבו מופיע על פני התמונה סימון אדום-כתום, הדבר מצביע על אזורי טבע מועשרים בצמחייה.

במשך שנים רבות כבר מצליחים בנאס"א ובסוכנויות חלל אחרות לצלם את כדור הארץ מהחלל. אלא שעד כה, בכדי ליצור תמונה שלמה של הגלובוס, היה צורך בחיבור של מספר תמונות יחדיו, ואילו התמונות הנדירות שמביא הלווין הרוסי מציגות את כדור הארץ בתמונה אחת בלבד.

מדען בכיר בנאס"א הסביר כי התמונות החדשות לא שונות בהרבה מתמונות שצילמה סוכנות החלל האמריקנית, אך הן מצליחות להראות דברים חדשים שלא נראו כד כה. "בארה"ב יש שני לווינים דומים שמצליחים לצלם את כדור הארץ בצורה מעגלית דומה", הוסיף המדען. "האחד נמצא מעל האוקיינוס ההודי, והשני מעל חלקו המערבי של האוקיינוס השקט, אבל הם מראים דברים אחרים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת