שיתוף בפייסבוק יביא ללכידת גנב האייפון?

יותר מאלף גולשים שיתפו בשעות האחרונות סרטון שצולם במצלמת אבטחה, המראה בבירור גניבת מכשיר אייפון ממסעדת "24 רופי" בת"א. כעת מקווה נטע ארצי, שהעלתה את הסרטון, שהאייפון יושב אליה. "תחזיר את האייפון לדוכן הלוטו הסמוך, ולא נשאל שאלות", כתבה לגנב ברשת החברתית

מזהים את הגנב מהמסעדה? (פייסבוק)

לא מעט סרטונים המתעדים גנבים בפעולה כבר פורסמו בעבר, אבל בעידן הפייסבוק כולנו הופכים לשוטרים ועדים - ממש כמו במקרה הנוכחי.

אתר האינטרנט "feeder" מביא את סיפורה של נטע ארצי, שמכשיר האייפון שלה נגנב במסעדת "24 רופי" שבדרום תל אביב. מה שהגנב לא ידע, זו העובדה שהמסעדה רושתה במצלמות אבטחה. תיעוד הגניבה עלה לרשת החברתית בתוך שעות, ועד כה שיתפו למעלה מאלף גולשים את הסרטון, בתקווה לאתר את אותו הגנב.

צפו, שתפו את הסרטון ועזרו ללכוד את הגנב

"עזרו לנו להפיץ את הסרט הזה לכמה שיותר אנשים, כדי שאולי נקבל את הטלפון חזרה. הודעה לגנב - אם בא לך שנוריד את הווידאו הזה מהאוויר, תביא בבקשה את הטלפון שלקחת לדוכן הלוטו מתחת למסעדה, אלכס נמצא שם וסגרנו איתו שלא ישאל שאלות. יאללה שתפו...", כך נכתב בפייסבוק.

משתפת הסרטון, נטע ארצי, סיפרה כי האירוע התרחש אתמול בשעות הצהריים כאשר האייפון היה מונח ליד הקופה, ואותו אדם הושיט את היד ולקח את הטלפון הסלולרי לכיסו. "מהרגע שהם העלו את הסרטון, גולשים החלו להגיב והוסיפו לינקים לסרטונים נוספים בהם, לטענתם, מצולם אותו אדם גונב מכשירי סלולר אחרים", אמרה.

"הגשתי תלונה במשטרה ואני בדרכי אליהם כדי לתת להם עותק מהסרטון", הוסיפה ארצי, "אני מקווה שהשיתופים בפייסבוק והפנייה למשטרה יחזירו לי את מכשיר האייפון".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת