'האייפון 5 החדש יורכב מ"מתכת נוזלית"'

חרושת השמועות סביב האייפון 5 נמשכת. על פי אחד הדיווחים היותר מסעירים, הצג של המכשיר הבא של חברת "אפל" לא יהיה עשוי מזכוכית אלא מ"מתכת נוזלית" - תרכובת חדשנית של טיטניום, ניקל, נחושת ועוד מתכות. התוצאה הצפויה: האייפון 5 יהיה קל יותר, דק יותר ועמיד יותר מכל מכשיר שאנחנו מכירים

כך ייראה האייפון הבא? אולי (סטודיו ADR)

בעוד העולם כולו עוצר את נשימתו עד להשקת האייפון 5, מתפרסמים פרטים על המכשיר החדש שטרם הוצג לציבור. על פי הדיווחים, הדור הבא של האייפון לא יורכב מצג זכוכית - אלא מחומר הייטקי חדשני המכונה "מתכת נוזלית".

על פי הדיווח ברשת חדשות קוריאנית, המסך באייפון החדש יהיה עשוי מ"מתכת נוזלית" (liquid metal), מה שצפוי לשנות משמעותית את עיצובו של המכשיר. עוד טוענת רשת החדשות הקוריאנית כי גם הסמארטפון החדש של סמסונג צפוי להיות עשוי מחומר קרמי, וכי הוא והאייפון חמש יהיו דקים יותר, קלים יותר ויותר עמידים מאשר המכשירים שהושקו עד כה.

גם אם הדיווח הזה יתברר כנכון, הרי שהחומר ממנו יורכב צג האייפון הבא אינו באמת נוזלי. מדובר בחומר המכיל טיטניום, ניקל, נחושפת ומספר מתכות נוספות שכאשר הן מורכבות יחדיו הן גורמות לתחושת מגע חלק ונעים כמו של נוזל. עוד יתרון גדול של החומר החדשני הוא עמידות מוחלטת לשריטות או חבלות.

הטכנולוגיה החדשה התגלתה במכון הטכנולוגי של קליפורניה בשנת 1992. חברת "אפל" רכשה אז זכויות בלעדיות להשתמש בחומר החל משנת 2012. כיום משתמשת "אפל" ב"מתכת נוזלית" בייצור חלק להוצאת כרטיס הסים באייפון 4s, אולם אם אכן ישתמשו בחומר החדשני לעיצוב המכשיר החדש - הרי שמדובר במהפכה של ממש בעיצוב וביכולות של המכשיר שאנו מכירים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת