"גוגל סטריט ויו" הושק בישראל

שירות גוגל street view הושק בישראל יומיים לפני המועד המתוכנן. בשלב הראשון, ניתן מכל מקום בעולם לראות את רחובות ירושלים, תל אביב וחיפה מגובה העיניים של הולך הרגל. בהמשך, יצולמו כל רחובות ישראל. החברה התחייבה לא לפגוע בצנעת הפרט – בין השאר טושטשו פני המצולמים ולוחיות הרישוי של הרכבים שצולמו

יומיים לפני המועד המתוכנן, שירות גוגל street view הושק בישראל. בשלב הראשון ניתן לראות מכל פינה בעולם את רחובות ירושלים, תל אביב וחיפה, וגם אתרים ספציפיים במקומות אחרים - אוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע, מיני ישראל בלטרון, אזור חוף נחשולים, וגם קיבוץ אחד - קיבוץ מרחביה בעמק יזראל.

תמונות גוגל street view מספקות לגולשים שיטוט וירטואלי ברחובות הערים, מבלי לצאת מהבית. השירות פועל כבר כארבע שנים וחצי בעשרות ערים בעולם. עשרות מכוניות מטעם ענקית החיפוש מתעדות בצורה היקפית את הרחובות מנקודת מבטו של הולך רגל בעזרת מצלמות שמותקנות על גג המכונית. התוצאה הסופית שמתקבלת מעיבוד הנתונים היא מפה של העיר, שכוללת סריקה של כל רחוב וכל מבנה במבט היקפי.

בחודשים האחרונים נסעו ברחבי ישראל מכוניות מיוחדות שהופעלו בידי גוגל, שעליהן הותקנה המצלמה מיוחדת המצלמת את הרחובות ב-360 מעלות. את התמונות ניתן לראות באתר google maps על ידי גרירת האייקון שנמצא בצד שמאל אל האזורים שכבר צולמו, שמסומנים בכחול במפות של גוגל.

נמחקו סימנים מזהים

בהתאם להתחייבות החברה, נמחקו מהתמונות לוחיות הרישוי של כלי הרכב שצולמו וטושטשו הפנים של בני האדם שצולמו בעת נסיעת המכוניות. בהמשך, מתכוונת החברה לצלם את כל ערי ישראל. עם תחילת הצילומים, בספטמבר, התחייבה גוגל לא לפגוע בצנעת הפרט ולצלם רק אזורים הנגישים לציבור הרחב.

בחודש אוגוסט 2011 צוות שרים מיוחד, בראשותו של השר דן מרידור שקל את ההיבטים הביטחוניים הכרוכים בהפעלת השירות ואת הסיכון בחשיפת מתקנים ביטחוניים ורגישים. במקביל, בדק משרד המשפטים היבטים של חדירה לפרטיות. לבסוף אישרה הוועדה את ביצוע הפרויקט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת