צפו: "סערת אש" על פני השמש

תמונות מרשימות של להבות ענק שפרצו על פני השמש, מתפרסמות באתר הרשמי של סוכנות החלל האמריקנית נאס"א. מדובר אמנם סערה בינונית בלבד, אך על פי הצפי הלהבות צפויות להגיע לשיא במהלך שנת 2013 - דבר שעלול להשפיע על כולנו

סוכנות החלל האמריקנית נאס"א פרסמה אתמול תמונות מרשימות, של מה שנראה כלא פחות מאשר "סערת אש" על פני השמש. הודגש כי מדובר ב"סערה בינונית" בלבד, שנגרמת משחרור מאסיבי של אנרגיה מגנטית הדחוסה בתוך האטמוספרה של הכוכב.

אחד ממדעני נאס"א אשר עוקב באדיקות אחר הפעילות על השמש, כתב בדף הטוויטר שלו: "להבות ענק פורצות עכשיו על פני השמש". על פי האתר הרשמי של סוכנות החלל, בעת ה"סערה", משתחררת מהחמה אנרגיה בעוצמה זהה לזו של פיצוץ מיליארד מגטון של חומר נפץ.

הלהבה, על פי אנשי נאס"א, פרצה בשטח שבו התרחשו סערות דומות בעבר. בכל פעם שהשמש סוערת בצורה הזו, חלקיקים טעונים פורצים לחלל ומשבשים את השדות המגנטים של כוכבים רבים במערכת השמש, ואף בכדור הארץ.

האסטרונומים אשר מודדים את כוחן של ההתפרצויות הללו, בוחרים לדרג אותן באותיות: C , M , X . כשהרמה המיוצגת באות X היא החזקה ביותר. הסערה שתועדה היום, ברמה של M1 , נמצאת למעשה באמצע הדירוג. כפי שהוסבר באתר נאס"א, השמש נמצאת כעת בשלב פעיל - תקופה שנמשכת לאורך 11 שנים. שיאה צפוי להגיע במהלך שנת 2013.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת