תגלית: פופקורן יותר בריא מירקות

חוקרים מאוניברסיטת סקרנטון שבארה"ב בדקו את ההרכב התזונתי של פופקורן והגיעו למסקנה שתיטיב עם חובבי הסרטים: פופקורן מכיל יותר נוגדי חמצון בריאים מאשר ירקות ופירות. בנוסף, פופקורן מהווה מקור מצוין לסיבים תזונתיים. החדשות הרעות: החוקרים מזהירים כי מדובר רק בפופקורן ביתי - ולא בגרסה השומנית של הקולנוע

פופקורן. יותר בריא ממה שחשבתם (חדשות 2)

המוניטין של פופקורן כחטיף בריא מתחזק, אחרי שחוקרים מאוניברסיטת סקרנטון שבארצות הברית דיווחו על ממצאים לפיהם בפופקורן יש יותר נוגדי חמצון מסוג "פוליפנול" מאשר בכל ירק או פרי. אתר האינטרנט Science Daily מפרסם כי הממצאים הוצגו בכנס ה-243 של האגודה האמריקנית לכימיקלים (ACS) שנערך בסן דייגו.

לדברי ד"ר ג'ו וינסון, אחד מהחוקרים, הסיבה לריכוז הגבוה של נוגדי החמצון בפופקורן מקורה בכמות המים המועטה שיש בחטיף הפופולארי. בירקות ופירות יש כ-90% מים, שמדלל את ריכוז נוגדי החמצון מסוג פוליפנול. בפופקורן לעומת זאת, יש רק 4% מים, לכן הריכוז הגבוה של החומרים המועילים נשמר.

בשורה מעט פחות משמחת היא שהחלק הבריא ביותר בפופקורן הוא דווקא החלק הפנימי הקשה, המכיל הכי הרבה סיבים תזונתיים ונוגדי חמצון, ולא החלק החיצוני והאוורירי יותר. "צריך לתת יותר כבוד לחלק הזה", אמר וינסון, "הוא ממש מכרה זהב תזונתי".

לפי ממצאי המחקר, מנה אחת של פופקורן מכילה 70% מהצריכה היומית המומלצת של סיבים תזונתיים. עם זאת, החוקרים מדגישים כי היתרון התזונתי של הפופקורן בא לידי ביטוי רק בגרסה הביתית באמצעות מכשיר המבוסס על אוויר חם. בסיר ביתי עם שמן, כמות השומן מוכפלת, בפופקורן למיקרוגל כמות שומן הגדולה פי ארבעה והפופקורן עם תחליפי החמאה הנמכר בבתי הקולנוע הוא "סיוט תזונתי של ממש", לדברי וינסון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת