להיט ברשת: קמפיין "אירנים, אוהבים אתכם"

על רקע התגברות האיומים לתקוף את אירן, מחאה יוצאת דופן צוברת תאוצה ברשת. ישראלים מפיצים קריאות לתושבי אירן בהם נכתב: "אירנים, אנחנו לעולם לא נפציץ את המדינה שלכם, אנחנו אוהבים אתכם". בתגובה פרסמו גולשים אירנים תגובה: "אנחנו אוהבים אתכם תושבי ישראל, העם האירני לא רוצים להילחם"

בעוד מנהיגי ישראל ואירן עסוקים באיומים הדדיים, יכול להיות ששני העמים, הישראלי והאירני, מנסים לעשות שלום. יוזמה ישראלית חדשה ויוצאת דופן מנסה להעביר מסר ישיר לתושבי אירן מעל ראשי מנהיגי המשטר בטהרן - אנחנו אוהבים אתכם.

רוני אדרי, תושב תל אביב, ואשתו מיכל טמיר הם העומדים מאחורי הקמפיין החדש והצבעוני שהצליח לסחוף, בינתיים, מאות גולשים ברשת. באתר האינטרנט שהקים כותב אדרי לעם האירני: "כדי שתהיה מלחמה בינינו, עלינו קודם לפחד אחד מהשני ולשנוא. אני לא מפחד מכם ולא שונא אתכם".

אדרי מוסיף: "אף אירני לא עשה לי אי פעם רע, אני מעולם לא פגשתי אירני... רק אחד במוזיאון בפריס. אני לא נציג רשמי של המדינה שלי. אני אב ומורה. אני מכיר את רחובות העיר שלי, אני מדבר עם שכניי, עם משפחתי, עם תלמידיי וחבריי, ובשם כל האנשים האלו - אנחנו אוהבים אתכם. אנחנו לא מתכוונים לפגוע בכם".

"אוהבים אתכם תושבי ישראל"

רוני קורא ליתר הישראלים ששותפים לתחושה, להפיץ את המסר ולהעלות תמונה שלהם עם הכיתוב "אירנים, אנחנו לעולם לא נפציץ את המדינה שלכם, אנחנו אוהבים אתכם". עשרות ישראלים כבר השתכנעו, הפיצו את התמונות ברשת הפייסבוק והעלו תמונות שלהם ושל בני משפחתם לאתר.

גולשים אירנים שנתקלו במסרים החמים פרסמו בתגובה קמפיין מקביל ובו נכתב: "אנחנו אוהבים אתכם תושבי ישראל, העם האירני לא רוצים להילחם עם אף מדינה". גם לתמונות אלו היו שיתופים ברשת ותמיכה מצד ישראלים רבים.

אך למרות הקולות האוהדים, יש גם תגובות התוקפות את היוזמה הישראלית באתר של אדרי: "ישראלים, אנחנו יודעים שאתם יודעים ההגנה הכי טובה היא התקפה... זה לא קשור לרצון שלכם לתקוף את המדינה שלנו או לא, זה קשור לאומץ שלכם וליכולת שלכם - ואנחנו יודעים שאין לכם אותם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת