מחקר: צבע מאכל בקולה עלול לגרום לסרטן

מחקר חדש שפורסם בארה"ב טוען שרבים מהמשקאות המוגזים הפופולריים מכילים צבע מאכל שעלול לגרום לסרטן אם הוא נצרך בכמויות גדולות. המכון שערך את המחקר פנה ל-FDA בבקשה שיורה להפסיק את ייצורם, אך בארגון הבריאות מרגיעים: צריך לצרוך כמויות עצומות כדי להיות חשופים לסיכון

מזהירים: לא לשתות יותר מ-1,000 פחיות ביו (חדשות 2)

טעם החיים? לא כל המרכיבים מעידים על כך: מחקר חדש חושף סכנה במשקאות המוגזים שמכילים צבע מאכל מתילימתזול 4. על פי המחקר, חברות שעושות שימוש בצבע המאכל, מעמידות את צרכני המשקאות בסיכון לחלות בסרטן.

המחקר שנערך על ידי המרכז למדע לטובת הציבור בארה"ב, מצא כי רמות גבוהות של צבע מאכל מסוג מתילימידאזול-4, המצוי במשקאות קוקה קולה, דיאט קולה, פפסי קולה ודיאט פפסי הביא לגידולים סרטניים בבעלי חיים. בעקבות הממצאים, פנה מכון המחקר למנהל המזון והתרופות הפדרלי (FDA) בתביעה לאסור את מכירתם.

"קוקה קולה ופפסי באישור ה-FDA, חושפות מיליוני אמריקאים לחומר כימי שגורם לסרטן", אמר מייקל ג'ייקובסון, מנכ"ל המרכז למדע. "באחריות ה-FDA להגן על הצרכנים מסיכונים מסוג זה".

במנהל המזון והתרופות דווקא מצננים את האזהרה וטוענים שאין במחקר כדי להפסיק את ייצור המשקאות. "הצרכן צריך לצרוך יותר מאלף פחיות שתייה ביום כדי להגיע למינונים שאותם מציין המחקר כגורמים סיכון ישיר לסרטן בבעלי חיים", אמר דאג קאראס, דובר ה-FDA בהצהרה מטעם הארגון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת