פרס: "מתרגש לכתוב את הפוסט הראשון על הוול שלי"

נשיא המדינה שמעון פרס, שלעתים קל לשכוח שהוא בן 89, חנך היום את עמוד הפייסבוק החדש שלו באנגלית יחד עם מייסד פייסבוק מארק צוקרברג. הוא קרא לגולשים מכל העולם לדבר על "חלומותיהם וחוויותיהם" וזכה לתגובות נלהבות - אך גם לצוננות

לאחר הביקור במטה פייסבוק והפגישה עם מייסד הרשת החברתית מארק צוקרברג בקליפורניה, החל הערב (שעון ישראל) נשיא המדינה שמעון פרס להשתמש בדף הפייסבוק החדש שלו - כדי לקדם שלום עולמי.

"אני באמת מתרגש לכתוב את הפוסט הראשון על הוול שלי", כתב פרס באנגלית. "אני מקווה שהדף הזה יהווה מקום בו חולמי-שלום ומאמינים ידברו ויחלקו עמי את סיפוריהם וחוויותיהם".

הנשיא הוסיף: "הקדשתי את רוב חיי לעשיית שלום בין מדינות וממשלות. היום אני מזמין אנשים מכל העולם, מאירופה, ארה"ב, הודו, אמריקה הלטינית, אסיה, אפריקה ובאופן ספציפי מאירן, לוב, סוריה ומצרים להצטרף אליי ולקדם שלום בין העמים".

"פייסבוק מחזק אותנו", סיכם פרס את הסטטוס הראשון. "אז בואו נעז להאמין, נתחיל לשנות את עולמנו וליצור מחר טוב יותר. אני רוצה לשמוע את קולכם. אם אתם איתי תלחצו לייק!". שעתיים לאחר שפורסם, גרף הסטטוס כבר 740 לייקים.

לסטטוס הגיבו מאות גולשים מרחבי העולם. רוב התגובות, גם של ישראלים וגם של גולשים משלל מדינות, היו חיוביות ואוהדות אך בלטו מספר תגובות של גולשים מהשטחים שכתבו כי "כיבוש אינו דמוקרטיה" וכי פרס "שכח את פלסטין".

הדף החדש של הנשיא האינטראקטיבי, אגב, עוד לא עבר לתצורת הטיים-ליין של פייסבוק.

בית הנשיא משיק כחלק מצעדים אלו את פרוייקט "פרס 360" במסגרתו יהיה הנשיא פרס "זמין" ברשת 24 שעות ביממה בפייסבוק, בטוויטר, באינסטגרם, ביו-טיוב ובאתר בית הנשיא. כל הרשתות הללו יפעלו בסנכרון ויאפשרו נגישות מקסימלית בזמן אמת לפעילותו של הנשיא פרס.

במקביל להשקת העמוד של הנשיא פרס בפייסבוק, הציגו אנשיו של פרס קליפ מיוחד שערך היוצר המוזיקלי נוי אלוש, הזכור לטובה מהקליפ "זנגה זנגה" של מועמר קדאפי. במסגרת הרמיקס החדש, קורא פרס לגולשים להצטרף לעמוד שלו ו'שר': "Be my friend for peace".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת