מפגש ענקים: הנשיא פרס ומארק צוקרברג השיקו "דף לשלום"

במסגרת ביקורו בארה"ב, ערך הערב נשיא המדינה שמעון פרס מפגש מיוחד עם מייסד פייסבוק מארק צוקרברג. השניים השיקו דף חדש הקורא לקידום השלום בין אנשים. בריאיון אמר הנשיא בשידור חי: "אם אירן תשתלט על המזרח התיכון, ארה"ב תהיה בבעיה"

מפגש הענקים: נשיא המדינה שמעון פרס ערך הערב ביקור מיוחד במשרדי חברת פייסבוק העולמית בקליפורניה, ארה"ב, במהלכו הוא נפגש עם מייסד הרשת החברתית מארק צוקרברג, והשניים השיקו עמוד אישי חדש לנשיא. את המפגש העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

עוד לפני המפגש עם צוקרברג, ערך פרס מפגש עם עובדי פייסבוק, במסגרתו גם נשאל שאלות על ידי גולשים - והשיב בשידור חי. "יש פנים שונות לסכנה האירנית", ענה הנשיא לשאלת המראיינת, אחד מבכירות החברה. "אם אירן תשתלט על המזרח התיכון, זה ישנה את גורל הכלכלה האמריקנית. אתם תמצאו את עצמכם במצב מפתיע. יש אנשים שמוכנים להרוג. בעיני, אירן היא דוגמה לשחיתות מוסרית".

"כשזה מגיע לעם היהודי, הם המדינה היחידה בעולם הקוראת להשמדת ישראל, שמכחישה שואה", הוסיף. "מי הם? מי הפך אותם לקבוצה של קדושים? אין בהם דבר קדוש. הם רוצים נשק גרעיני, שילוב של גרעין ורוע זה נורא. תראו מה קרה באמריקה, את מגדלי התאומים".

לדבריו, "אני מאמין שאובמה, כמו כל מנהיגי ארה"ב, מודע לסכנה הזו. זה מרכז השחיתות המוסרית. אין לי דבר נגד האירנים, אני לא רוחש להם שנאה. אבל האייתוללות, הקבוצה הקטנה הזו, היא הסיפור של אירן".

הנשיא התייחס בדבריו גם להקמת פייסבוק והשינוי שהרשת החברתית הכניסה לעולם: "פייסבוק פותח עיניים. לפני זה לאנשים במדינות העניות ביותר לא היה מושג מה קורה בעולם. הם חשבו - אם אנחנו עניים, כולם עניים. עכשיו הם רואים שיש עולם שונה. במובן מסוים, פייסבוק הביא סוף לתיאוריות רבות. לצוקרברג הייתה מדינה, מפלגה, הון, צבא? רק רעיון. לאן הוא שייך? הוא רק בן אדם שפתח לנו העיניים. ואז אנשים הרגישו חופשיים, במיוחד הילדים. אני לא רואה את זה כטכנולוגיה, אלא כשינוי, כמהפכה, לטובה".

בית הנשיא משיק כחלק מצעדים אלו את פרוייקט "פרס 360" במסגרתו יהיה הנשיא פרס "זמין" ברשת 24 שעות ביממה בפייסבוק, בטוויטר, באינסטגרם, ביו-טיוב ובאתר בית הנשיא. כל הרשתות הללו יפעלו בסנכרון ויאפשרו נגישות מקסימלית בזמן אמת לפעילותו של הנשיא פרס.

במקביל להשקת העמוד של הנשיא פרס בפייסבוק, הציגו אנשיו של פרס קליפ מיוחד שערך היוצר המוזיקלי נוי אלוש, הזכור לטובה מהקליפ "זנגה זנגה" של מועמר קדאפי. במסגרת הרמיקס החדש, קורא פרס לגולשים להצטרף לעמוד שלו ו'שר': "Be my friend for peace".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת