מדהים: המכונית הבלתי נראית

לקראת השקתו של דגם F-Cell של מרצדס, העושה שימוש במימן כחומר דלק וכלל אינו מזהם את הסביבה, החליטו במרצדס על קמפיין מקורי במיוחד. מכונית מהדגם החדש, אותה הם מגדירים "בלתי נראית" מבחינת הנזק שהיא גורמת לסביבה, הוסבה לרכב שמסוגל להסתובב ברחבי העיר ובקושי ניתן להבחין בו

המכונית הבלתי נראית (יוטיוב)

כבר לא מדע בדיוני: חברת מרצדס הגרמנית החליטה לעשות קמפיין יוצא דופן. על מנת להמחיש את הטכנולוגיה החדשה שלה, שעושה שימוש בתאי דלק על בסיס מימן ולא מזהמת בכלל את הסביבה, החליטו בחברה להמחיש את העובדה שהמכונית "לא קיימת" מבחינת נזקים סביבתיים, ובנו מכונית בלתי נראית. באמת.

צפו: כך נראית מכונית בלתי-נראית

על מנת ליצור את האפקט, דגם הקונספט הנקרא F-Cell, צופה בחציו בעשרות אלפי נורות LED, שיצרו יחד מעין מסך טלוויזיה שמכסה לחלוטין את צד המכונית. במקביל, מצידו השני של הרכב הותקנה מצלמה באיכות גבוהה, שהקרינה בגודל טבעי על הנורות בצד השני. התוצאה יצרה אשליה כאילו הרכב שקוף.

המכונית הבלתי נראית הסתובבה ברחבי גרמניה וגררה תגובות נלהבות מהעוברים והשבים. למרות שהיא לא בלתי-נראית לחלוטין, עדיין לוקח זמן להבחין בה כשהיא עומדת ללא תנועה. במרצדס אומרים שהתרגיל היחצ"ני בא לקראת ההשקה של המכונית "שמוכנה לייצור סדרתי", עם זאת דיווחים אחרים אומרים שהרכב נטול הזיהום יושק רק בשנת 2014.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת