סיכום יומי: תערוכת הסלולר בברצלונה

יומה השלישי של תערוכת הסלולר הגדולה בעולם הנערכת בברצלונה: לצד הפרסים שחולקו לפיתוחים האחרונים בתחום האפליקציות והטכנולוגיות הסלולריות, הוצגו עוד כמה חידושים מעניינים ומפתיעים שככל הנראה ישנו את הדרך בה אנו משתמשים בטלפון הנייד וישפיעו במידה רבה על הדרך בה אנו מתקשרים

במסגרת תערוכת הסלולר הגדולה בעולם, המתקיימת זה היום השלישי בברצלונה, הוצגו כמה וכמה פיתוחים חדשים ומעניינים שללא ספק עתידים לשנות את הדרך בה אנו משתמשים בטלפון הסלולרי. בין המפתחים - גם כמה נציגים מישראל.

ניר חסון, מנהל המכירות בחברת הסטארט-אפ "ג'נגו", סיפר על הפיתוח אותו הציגה החברה בתערוכה: "אנו בעצם מציגים את הפתרון לרכב החכם. כשאדם נכנס לסוכנות רכב הוא יכול מהיום לדעת שכל המכשירים הנלווים שיש לו בבית יתחברו לרכב שהוא עתיד לקנות בצורה פשוטה וחלקה. הדבר הזה נקרא 'אינפוטיינמנט' - כאשר נוכל לחבר את הטלפון הנייד, על כל תוכנו, לרכב הפרטי - זה בעצם ישנה את כל חווית השימוש בנסיעה".

טכנולוגיה נוספת שנמצאת בפיתוח והוצגה גם היא בתערוכה, היא האפשרות לצפות בוידאו באמצעות הטלפון הנייד. עד כה יכול היה המשתמש לצפות בעצמו בווידאו, כעת אף ניתן לשדר לעולם את הסרטים בהם אנו צופים - ולקבל תגובות מהקהל. אריה אופנר, מנכ"ל חברת פליקס-וואגן שאחראית לפיתוח, אמר כי "הרעיון הבסיסי שעומד מאחורי הפיתוח הוא לאפשר לאנשים לשתף בזמן אמת בצורה כזו שלסרט שאדם אחד רואה - יוכל אדם אחר להגיב, גם אם הוא נמצא במרחק עשרות קילומטרים", ציין והוסיף: "בעצם נוצר מצב שהיחיד משתף לאחרים את מה שהוא רואה והם מגיבים. כך נוצרת ביניהם אינטראקציה חדשה".

מעבר לפן הבידורי של הטכנולוגיה, מציין הופמן כי לפיתוח יש גם תפקיד בטיחותי ראשון במעלה: "לדוגמה, אם אדם נקלע לתאונת דרכים, ישנה אפליקציה שיכולה לשדר בזמן אמת את מיקומו ואת מצב הרכב או הפצועים בתאונה", אמר וסיכם: "המידע עובר לגורמים המטפלים ויכול לעזור לאדם שנמצא בסיטואציה להציל חיים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת