צפו בפתיחת תערוכת הסלולר העולמית בברצלונה

ענקיות התקשורת, בכירים בעולם ההייטק וחובבי גאדג'טים מתכנסים בברצלונה לתערוכת הסלולר העולמית. בכנס יחשפו נציגי החברות מרחבי הגלובוס, בהם גם יותר מ-100 חברות ישראליות, את החידושים האחרונים בתחום. צפו בפתיחת הביתן הישראלי

בברצלונה נפתחה הבוקר תערוכת הסלולר הבינלאומית הגדולה והחשובה בעולם MWC בהשתתפות ראשי תעשיית הסלולר העולמית ואלפי מציגים מרחבי העולם, בהם גם יותר מ-100 חברות ישראליות. את טקס פתיחת הדוכן הישראלי, בו השתתפו בין היתר שר התקשורת משה כחלון ויו"ר מכון היצו רמזי גבאי, העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

"הנוכחות הישראלית בביתן הלאומי של מכון היצוא שוברת השנה שיא חדש וכוללת ייצוג של כ- 100 חברות", מתגאים במכון היצוא, "מהן 60 חברות מציגות בביתנים ובמפגשים עסקיים ולראשונה כ-40 חברות יוצגו במיזם אפליקציות ייחודי וחדשני. המיזם יוצג על גבי קיר אינטראקטיבי בשטח מיוחד בביתן הלאומי, הפעלתו תלווה באנשי מכון היצוא שיציגו, ידגימו ויחשפו את האפליקציות והפיתוחים החדשניים בפני המבקרים בביתן".

בין היתר יציגו החברות משחקי תלת מימד, צילום תמונות תלת מימד, זיהוי on line של תכני טלוויזיה ופרסומות, מערכת תשלומים באמצעות הנייד. בנוסף יוצגו גם מגוון פתרונות לבעיית הגודש ברשתות וכן פתרונות לגידול המסחרר בהיקף הצריכה של שירותי הדאטה ופתרונות להגדלת הכנסות המפעילים אל מול ירידת ההכנסות משירותי השיחות והמסרונים.

רמזי גבאי, יו"ר מכון היצוא אמר בטקס: "התעשייה הישראלית נראית בזירה הבינלאומית כסמן הימני של עולם הטכנולוגיות בכלל והתקשורת בפרט והיא בעלת יכולת השפעה רבה על איכות וזמינות הטכנולוגיה בחייהם של אנשים רבים בעולם". כן ציין ש"לא לחינם אומרים שבכל מקום שתזרוק אבן בתל אביב תמצא יזם הייטק".

שר התקשורת: תחושה של מעצמה

שר התקשורת, משה כחלון הגיע עם נאום כתוב מוכן אולם לנוכח התרגשותו מעוצמת הביתן הלאומי הותיר את הדפים בצד וציין "אני מסתובב כאן מהבוקר וחש כבוד להיות שר בממשלה של מדינה קטנה. הביתן גדול ועצום והתחושה היא של מעצמה. לראות את הפתרונות היצירתיים , החדשנות והמח הישראלי בשיא עוצמתו זה מאוד מרגש. הממשלה והכנסת מסתכלים עליכם כעל שגרירים חלוצים. אתם מביאים הרבה כבוד ועוצמה למדינת ישראל".

בטקס נכחו כ-250 איש ובסיומו הרימו המשתתפים כוסות לחיים ואיחלו הצלחה לחברות הישראליות. אתמול התקיים בברצלונה חצי מרתון ספורט ואילו בביתן מכון היצוא החל מרתון מפגשים עסקיים של החברות הישראליות עם החברות הזרות.

"התערוכה בכלל והביתן הלאומי בפרט מהווים פלטפורמה לחברות קטנות ובינוניות להיפגש עם ענקיות התקשורת וזאת הודות למאמץ משותף של מכון היצוא ומערך הנספחים המסחריים של משרד התמ"ת", אומר סמנכ"ל ומנהל חטיבת ענפים טכנולוגיים במכון היצוא, ליאור קוניצקי ומוסיף: "זוהי הזדמנות בלתי רגילה לחברות הישראליות לפרוץ לשווקים הבינ"ל ולהרחיב את מכירותיהן בעולם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת